Home / Life & style  / YOjogaYO: Konečně hezké oblečení na jógu z Čech

YOjogaYO: Konečně hezké oblečení na jógu z Čech

Svou značku vymyslela Karolína Tůmová v roce 2015. Vše, včetně visaček, pochází od českých dodavatelů a je vyrobeno lokálně.

„Jsem introvert a potřebovala bych vás vzít jinam, abych mohla mluvit v klidu,“ říká mi Karolina Tůmová hned na úvod. Nesetkávám se příliš často s tím, že by někdo věděl co chce a dokázal o to narovinu požádat.

Během několika minut se přemístíme z lidmi natřískané kavárny do osamělé komunitní zahrady, o které jsem neměla tušení. Její vrata se nachází uprostřed rušné ulice v centru, celé to působí až surreálně. Vstoupíte dovnitř a necháváte stres, povinnosti i potřebu kontrolovat mobil, venku. Jediný hluk je šumění stromů. Rázem se dokážu soustředit a naladit na Karolinin příběh a vnímat alespoň chvíli jen přítomnost.

Chápu, že Karolina jde ve vlastním tempu a přeje si vytvářet svět podle sebe. Soukromý vesmír značky YOjogaYO vznikl nejen z lásky k józe, minimalistickému designu a lokální výrobě. Je také hledáním rovnováhy mezi tím, kdy být perfekcionista nese ovoce, a kdy už je potřeba věčného strážce a hledače chyb umlčet. I o tom, co dělat, když vaše plány naberou úplně jiný směr.

Přečtěte si více v aktuálním- zářijovém vydání Marie Claire, kam jsem o Karolině napsala článek do rubriky @work.

foto: archiv Karoliny Tůmové, archiv Marie Claire

anit@fashionbook.cz