Home / Life & style  / Fashion  / Twin Peaks ožije ve vašich šatnících

Twin Peaks ožije ve vašich šatnících

Nadčasová, ale přitom umělecky pojatá kolekce se jen tak neokouká.

Jestli se o nějakém seriálu dá říct, že je ikonický, pak je to Twin Peaks od Davida Lynche. Poprvé se vysílal v roce 1990 a svými kostýmy se obracel do minulosti, ale zároveň předpověděl budoucnost. Potvrzuje to ostatně Angelica Grimborg, konceptuální designérka H&M kolekce Studio.

Právě letošní studiová kolekce švédského řetězce je podle Angelicy „střetem mezi ženským a mužským elementem, kontrasty a minulostí, na kterou se dá dívat i novým způsobem.“

„Twin Peaks vznikalo na konci 80. a na začátku 90. let, ale kostýmy se odkazují na 50. léta. Chtěli jsme outfity, které by si na sebe vzala Marilyn Monroe nebo James Dean, uchopit v kontextu současnosti,“ říká exkluzivně pro fashionbook.cz Angelica.

Kostýmní designérky seriálu Patricia Norris (za svou práci na pilotním díle Twin Peaks získala cenu Emmy) a Sara Markowitz použily klasický styl Americana (kožené bundy z 50. let, kostku, střihy pracovního oblečení) ve spojení s prvky typickými pro pozdní 80. léta (vytahané svetry, látkové gumičky).

Když jsme tvořili naší Twin Peaks Studio kolekci, chtěli jsme, aby byla variabilní a jednotlivé kousky se mezi sebou mohly co nejvíc zkombinovat. Nejvíc mě baví košile s mašlí, ten detail na krku je tak elegantní! S džínami a koženou bundou vypadá prostě skvěle,“ říká pro fashionbook.cz šéfdesignérka H&M Pernilla Wohlfahrt, které se osobně z Twin Peaks nejvíc líbí alpské svetry Donny Hayward a siluetu kopírující šaty Audrey Horne.

Kolekce H&M Studio bude v prodeji od 6. září v galerii Myslbek a online.

foto: H&M

anit@fashionbook.cz