Home / Life & style  / Fashion  / Emoce ze zákulisí Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku

Emoce ze zákulisí Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku

Laura Kovanská zachytila energii, která panovala v nejfotogeničtějším zákulisí uplynulého týdne.

Zatímco být návštěvníkem týdne módy znamená potýkat se často s pocity, že jste neviditelní, ostatní falešně důležití a namyšlení (dodnes nevím, odkud se tyhle bakterie v ovzduší fashion prezentací berou), v backstage vládne o 180 stupňů jiná atmosféra.

Když se sem coby člověk zvenčí dostanete, překvapí vás klid. Na pražském fashion weeku ho má hodně na svědomí Jarda Gazda, manažer zdejšího zákulisního provozu. Je tak perfektně připravený a klidný, že bych se k němu s radostí zapsala na nějaký kurz „Jak zvládat vypjaté stresové situace a mít vše hotovo“. Bohužel ho zatím nechce vypsat.

Taky tu vládnou kontrasty: modelky a modelové v procesu líčení a oblékání, mezi civilem a svým pódiovým zjevem, telefonují, obědvají, smějí se, leží na zemi. Je pak až k nevíře, že během samotných prezentací jsme vlastně svědky divadla, akorát se tu neodhrne opona. Po jeho skončení se všichni uvolní a začnou být zase lidmi.

Kdybych neměla pocit voyerství a určité nepatřičnosti, že všichni pracují a já se koukám, trávila bych tu mnohem víc času. Zdejší soudržnost a radost z vytvořeného je velmi inspirativní.

foto: Laura Kovanská

anit@fashionbook.cz