Home / Life & style  / Fashion  / Na Dotek s Liběnou Rochovou a Musou

Na Dotek s Liběnou Rochovou a Musou

Liběna Rochová a Lukáš Musil, alias Musa, vytvořili limitovanou kolekci oblečení, aby podpořili pacienty s nemocí motýlích křídel.

Z rozhovoru s nimi mám strach. Ona je velká autorita: profesorka módy, nekompromisní, schopná, respektovaná. On je umělec, který působí tak, že žije mimo čas a prostor, ale média a fanynky ho milují. Nejsou zvyklí na spolupráci, ale dohromady jim to funguje, jak to?

Obavy se rozpytlují během prvních pěti minut konverzace, možná také proto, že jejich projekt nesnese ego, jak mi Liběna i Musa potvrzují. Bavíme se o odpovědnosti umělce vůči společenskému dobru, i co to znamená pro duši každého z nás, když se otevře utrpení ostatních.

O nemoci motýlích křídel vím málo:  je hodně bolestivá, vzácná a řada celebrit se angažuje pro organizaci Debra, která pacientům s touto chorobou, pomáhá.  Musa vypráví o malých dětech z jeho výtvarné dílny i o šikovném tvůrci keramických objektů, kterému by podle svých slov konečně přál vztah.

Třeba máte, stejně jako já pocit, že potřebných, kteří čekají na pomoc je spousta, ale věřím, že funguje citát: „Nemůžeme pomoct každému, ale každý někdy někomu“.

O kolekci Na Dotek, která se představí na letošním Designbloku, si přečtěte v mém rozhovoru s Liběnou a Musou v novém čísle Proč ne?!, které vychází jako příloha Hospodářských novin zítra (13. září).

foto: archiv Na Dotek

anit@fashionbook.cz