Home / Life & style  / Fashion  / Sezóna kabátů

Sezóna kabátů

Už máte toho svého? Máme pro vás tipy ze second-handů, řetězců, po návrháře.

Kabát je kus oblečení, do kterého se vyplatí investovat. Kolikrát jsme tohle už slyšeli? Co to ale znamená v praxi? Není to jen o tom, že rozbijeme prasátko a vyrazíme do butiku slavného návrhářského domu. Ani kupovat si každý rok nějaký kus v řetězci, který po půl roce nošení ztratí tvar, zato se osype žmolkami.

Trendy jsou teď naštěstí svrchníky, které mají klasický střih, tlumenou paletu barev i univerzální délku. Posledním výkřikem módy jsou plyšové kabáty, zvané teddy coats. Připomínáte v nich totiž medvěda (teddy bear). Kromě zamilované barvy všech podzimních kabátů, tedy velbloudí srsti, se o slovo hlásí pastelové odstíny. Vedle nesáhnete ani s kostkou, která je sice momentálně v kurzu, ale je to nadčasový vzor. V redakci milujeme novinku: spojení střihu podzimního trenchcoatu, který je ušit z bytelné vlněné látky.

Skvělé kabáty se dají najít kdekoliv, kde má člověk trpělivost nebo finance hledat. V řetězcích sledujte složení a pečlivost střihu, čím větší podíl vlny, tím samozřejmě lepší. V second-handech třeba objevíte kousek, který se dá upravit, aby lépe seděl. U návrhářů se připravte na investici, kterou ale pak nebudete dlouho opakovat.

 

COS, 225 Euro

H&M, 1999 Kč

Arket, 290 Euro

Nanushka, 620 Euro

Odivi, 9600 Kč

Zoot, 2399 Kč

Second-hand Unimoda, 787 Kč

Lindex, 4499 Kč

Na úvodní fotografii je kabát od Win-Win love za 2700 Kč.

foto: archiv firem

jitka.cechova@seznam.cz