Home / Life & style  / Fashion  / Těšíte se na to, co budeme nosit za půl roku?

Těšíte se na to, co budeme nosit za půl roku?

Čert a móda nikdy nespí. Připravte se už nyní na ataku trendů, které vás budou drásat za půl roku.

Nejúspěšnější lidé, které znám, vlastní stále méně oblečení. Jsou spokojenější, jejich inbox prázdnější a finanční i zážitkové konto plnější, protože prý dělají méně zbytečných rozhodnutí. Do této kategorie spadá i to, co si vezmou na sebe. Nejméně dvakrát týdně se zapřísáhnu, že to také zkusím a můj šatník bude vypadat jako z mého nejoblíbenějšího instagramového účtu.

Ale pak se mi srdce rozbuší nad inspiracemi, tendencemi a novinkami. Není móda tím nejsnažším způsobem, jak se umělecky vyjádřit, i když držíte štětec nebo tužku jako prase kost:

Takže, tady to máme: trendy na jaro/léto 2019. A dopředu avizuju, některé mě bolely do očí. Ale je možné, že mě v nich za pár měsíců uvidíte.

Tie-dye

Sedmdesátá a osmdesátá léta ne a ne zmizet v propadlišti dějin. Hippie batika, kterou si dřív uměl ze sava a starého trička vyrobit každý alternativec, patří pomalu ke klasice, se kterou se ob sezónu vytasí každý větší módní dům. Tentokrát to byla Prada, Calvin Klein, Paco Rabanne i Proenza Schouler. Džínovou batiku zase představil Dior, Stella McCartney nebo Balmain.

 

Stella McCartney

Dior

Proenza Schouler

 

Balmain

Paco Rabanne

Prada

Velké rukávy

Výrazná ramena s vycpávkami čekají na svou příležitost na střídací lavičce, takže je tu prostor pro maxi rukávy. Připomínají někdy gotické kostýmy, a to je vždy vznešené. A nepraktické. Děkujeme za ně Gucci, Balmain i Louis Vuitton.

Balmain

Stella McCartney

Gucci

Rybářské sítě

Další prvek půjčený z šatníku hippie. Louis Vuitton umí se síťovanými šaty pracovat tak, že jsou elegantní a slušivé. Dries van Noten k nim přidá grafické potisky, Salvatore Ferragamo zase večerní look.

Salvatore Ferragamo

Dries van Noten

Louis Vuitton

Rybářské vesty

Vypadají jako vesty tajných revizorů nebo režisérů či kameramanů. Kapsičky jsou asi praktické, ale jinak je to dost ošklivé. Jedinou slušivou variantu vyrobil módní dům Sacai a Fendi. Zbytek je bolest pro mé očíčka, i když pochází z dílny samotného Kaisera Karla (Lagerfelda).

Sacai

Fendi

Chanel

 

Capri kalhoty

Bojím se, že se nechám zlákat a tuhle pomstu lidstva si pořídím. Proč? Občas propadnu něčemu, co vidím všude okolo sebe. Řeknu si, že to vlastně vypadá za určité situace a v konkrétním stylingu dobře. Nebo vtipně. Pokud nepatříte k 0, 00005% populace a neměříte 180 cm a nevážíte 50 kg (aniž byste museli krutě hladovět), zkreslí capri kalhoty postavu. Dělají ji opticky ošklivější, je mi líto. I v případě, že capri kalhoty navrhl Off-White.

Off-White

Přechody

A to je zase vznešená krása. Děkuju za ní Oscaru de la Rentovi nebo Dioru. Škála jedné barvy, jemně odstupňovaná do tónů, poskládaná jako vějíř. Jak se tenhle trend ujme v řetězcích, to bych ráda viděla. K tomu, aby dobře vyzněl, potřebujete pečlivé provedení a nejlépe hedvábí.

Oscar de la Renta

Dior

Plisé

Další nádhera. Plisované sukně jsou pořád v kurzu, i když tohle je tak líbivý a vděčný trend, že mu hrozí rychlý přechod do anti-trendu. Kromě sukní se ale bude nosit plisé na trenchcoatech (Valentino, přeju si ho k Chanuce prosím) nebo večerních šatech (Givenchy, jsem ochotná v tomhle případě pracovat pro tenhle módní dům za barter).

Givenchy

Valentino

Kalhoty s rozparky

Je to takový šibalský trend. Představte si, jdete po ulici, máte na sobě tyhle široké kalhoty, co vypadají někdy jako sukně. Zvedne se vítr, rozparky se rozletí na všechny světové strany…a vy nemáte žádný stres! Jsou to přece kalhoty! Je to takový bipolární trend:neukážu vám nic-vlastně ano, odhalím celé nohy! Nejzdařilejší je provedení od Balmain a Chloé.

Balmain

Chloé

foto: Instagram

anit@fashionbook.cz