Home / Life & style  / Koho sleduje na Instagramu: Terezie Kovalová

Koho sleduje na Instagramu: Terezie Kovalová

Violoncellistka, modelka, ale také učitelka hudby. Aktivní uživatelka Instagramu, která je pro nás tou pravou celebritou. Něco umí a má jasný názor.

Terezie tráví na Instagramu hodně času a nebojí se to přiznat. Milujeme její komentáře k našim stories, jsou trefné a někoho by třeba mohly pohoršit. Nemyslí to ale nikdy zle, je zkrátka upřímná, otevřená, s názorem. Fotky kafíček v papírovém kelímku a outfitů, jak nonšalantně přechází ulici (a nepozorovaně u toho pózuje) u ní nenajdete. 

„Instagram mě vždycky bavil. Nemůžu si pomoci, z nějakého záhadného důvodu mě tohle vizuální umění velmi přitahuje. Zároveň je skvělým cvičením, jak odlišit realitu od skutečnosti. Na Instagramu totiž všechno vypadá tak, jak bychom chtěli. Je pro mě proto velmi zajímavé sledovat lidi, kteří oslavují (a teď budu politicky nekorektní) ošklivost.

Nerada bych, aby taková slova zmizela proto, že se někoho dotýkají. Jde mi jen čistě o to, že bez protikladů nemůžeme vnímat krásu jako celek. Proto na Instagramu často vyhledávám divnolidi, co mají neskutečný kontent. Skvělým příkladem je třeba Salvia nebo Matieresfecales.

 

Jsem úchyl na make-up

Pro spoustu lidí to bude překvapením, protože se nelíčím často. Ale na koncertech si to moc užívám, nanáším make-up i svým kolegyním.

@nettart: izraleská kráska, která vedla backstage na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku. Dělá skvělé tutorialy s MAC produkty, má nádherný feed. V Čechách bych k ní přirovnala Elišku Matějkovou (@eliskamatejkova)

@thevalgarland :art meets makeup. Objevila jsem tuto dámu, která make-up posouvá mezi sen a realitu díky britské Vogue. Tu pečlivě sleduji od doby, kdy se její šéfredaktor stal Edward Enninful.

@lucygarland: ambasadorka Marca Jacobse je průkopnicí drag líčení pro ženy. Nebudu zastírat, miluju drag! Koukám na něj tak často, až se mi za to můj chlap smějě. Výrazné looky od Lucy byly nejednou inspirací pro mé koncertní líčení, ačkoliv zdaleka nedosahuju jejích kvalit.

 

Fotka

@alexanderbelph: krásná fotografie, založená na světle a analogové fotografii. Alex Bel je pro mě vycházející hvězda, která dokonale ovládá umění koláže, měkkých barev a nenásilných póz.

@eliskakyselkova: královna české módní fotky. Co ji znám, dokáže překračovat hranice a představuje pro mě moderní fashion fotku, která u nás nemá konkurenci.

 

Módní návrháři

@houseofenid:fascinují mě, s jakými pracují barvami a jejich diverzita. Objevila jsem je díky nádherným objektům na hlavu. Chcete svatozář jako panna Marie? Pak tohle je ideální tip.

@barbaraigongini: tahle oblečená bych chtěla chodit pořád. Temná severská móda, s nádechem futurismu.

Osobnosti

@pattismith: královna mezi všemi. Její hudbu jsem sice nikdy neposlouchala, ale knihy, co píše, to je jiná. Instagramový účet Patti Smith je plný myšlenek, které jsou psané jako básně.

@nadialee: ani nevím, čím se zabývá. Kromě toho, že je krásná na Instagramu. Vytváří seriály, do kterých obsazuje sebe a ostatní, balancuje na hraně ošklivosti.

Hudebníci

Muzikantů byste asi čekali víc. Ale je těžké vybrat jich jen pár. Takže určitě: 3teeth, industriální kapela z Los Angeles, se kterou spolupracuju od jejich začátku. Temnost a politický podtext, na členech kapely vám také oko rozhodně spočine! A také sleduju Tomáše Kača, mého spolužáka a kamaráda. Je to obrovský talent, kterého bohužel neuvidím teď hrát v Praze, protože sama koncertuju. Ale prorokuju mu velkou budoucnost“.

foto: archiv Instagramu

anit@fashionbook.cz