Home / Life & style  / Fashion  / 5 zajímavých věcí o značce COS

5 zajímavých věcí o značce COS

Je to lovebrand, který spojuje. Napříč životními styly, zájmy i finančními možnostmi. Nakupují tam studenti i velmi movité osobnosti, které švédský minimalismus prostě baví. Co ale o téhle značce možná nevíte?

 

  1. Má svůj vlastní časopis

Jmenuje se COS Magazine a vychází jednou do roka. Jeho obsah by klidně mohl konkurovat alternativním módním časopisům. Nepíše se zde pouze o fashion, ale také zde najdete články o architektuře, umělecké fotky, fotoeditorialy věnované interiérovém designu nebo pracovnímu prostředí zajímavých lidí. V jednom čísle magazínu bylo třeba zachyceno studio fotografa Jurgena Tellera. COS Magazine pravidelně spolupracuje s jinými médii. Vydání podzim-zima 2013 například vedli zakladatelé legendárního Fantastic Man a Butt Jop van Bennekom and Gert Jonkers. Časopis je k přečtení třeba tu.

2. Tahle značka miluje architekturu

Vedení brandu věnuje právě tomuto oboru velkou pozornost. Ať už se COS obchod otevře kdekoliv na světě, musí se jednat o zajímavou budovu (neplatí to tedy úplně pro nákupní centra). Na jejich stránkách také najdete sekci o domech, které rozhodně stojí za vaši pozornost. Není divu, že tuhle značku architekti nosí tak rádi.

3. Snaží se chovat udržitelně

Podle výzkumů je COS ekologičtější značkou než třeba Acne (se kterou bývá občas srovnáván) nebo Calvin Klein, Ralph Lauren či Tommy Hilfiger. Zhruba 10% všech použitých vláken jsou bez problémů rozložitelné a neškodí životnímu prostředí.

4. Emma Stone je nejslavnější zákaznicí

I přesto, že si celebrity mohou dovolit mnohem dražší oblečení, velmi rády zde nakupují. Oscarem ověnčená Emma Stone nosí ve svém volném čase jak kabáty, tak džíny a velkou černou kabelu právě z COS.

5. Spolupráce s choreografem z filmu Harry Potter

Značka pravidelně spolupracuje s nejrůznějšími umělci, kteří se podílejí na navrhování capsule kolekcí nebo vytváří vlastní show. Jeden z nejzajímavějších počinů byl projekt s britským choreografem Waynem McGregorem. Ten má na svém kontě představení pro Covent Garden, La Scalu i Mariinské divadlo v Petrohradě. Taneční scény z filmu Harry Potter a Ohnivý pohár jsou rovněž jeho dílem. Letos režíroval speciálně pro COS v rámci veletrhu pánské módy Pitti Uomo pohybové představení. Tanečníci měli na sobě oblečení z COS, které je vhodné jak na denní nošení, tak na pohyby, které úplně tak běžně neděláme.

foto: archiv COS

anit@fashionbook.cz