Home / Life & style  / Umírají vám pokojové rostliny? Tahle kniha se to chystá změnit

Umírají vám pokojové rostliny? Tahle kniha se to chystá změnit

Ideální vánoční dárek pro všechny tragické pěstitele, kteří milují kvalitní design domácí produkce.

Co znamená žlutý list? Mohou se pokojovky pěstovat v ložnici? Zalévat shora, nebo do podmisky? Péče o rostliny je plná otázek, na které budete mít díky knize odpovědi pěkně pohromadě. Krásná kniha plná pěstitelských rad a zelené inspirace pro české a slovenské milovníky rostlin, kteří se chtějí obklopovat pokojovkami, ale neví si rady, jak na jejich správnou péči, je tu.

Co v knize najdete?

Na cca 200 stránkách se naučíte vše o pěstování (jak na zálivku, světlo, množení, hnojení, choroby a správné přesazování…), příznaky nemocných rostlin a vyvrácení pokojovkových mýtů, DIY návody, interiérové inspirace a obsáhlý seznam nejoblíbenějších pokojovek. Vše na kvalitním matném papíře doprovázené krásnými fotkami od Igora Zacharova a ilustracemi od Karolíny Strykové. Prostě kniha, která jen neozdobí knihovnu, ale pomůže vám stát se lepším pěstitelem.

Kdo jí vydává?

Pokojovky. Česko–slovenský projekt tří kamarádek – Anet, Rozi a Zuz – které dohromady svedla láska k rostlinkám, kávě a designu. Dlouho obdivovaly zahraniční zelené concept story, až se do jednoho takového, který v Praze chyběl, pustily samy. Mají zelený e–shop, píšou blog o pěstování rostlin, pořádají workshopy a prodejní akce, zazeleňují kavárny a kanceláře. Knihu si vydaly samy, protože nechtěly žádné kompromisy. 

 

Kniha Pokojovky vychází 1.prosince, za zvýhodněnou cenu si ji můžete pořídit tady. Na viděnou 6. prosince v pražských Kasárnách Karlín na jejím křtu.

foto: archiv Pokojovky

anit@fashionbook.cz