Home / Life & style  / Fashion  / Nečekané spojení: Jan Černý a parfumerie Douglas

Nečekané spojení: Jan Černý a parfumerie Douglas

Návrhář Jan Černý je miláček. Ať už médií, návštěvníků módních přehlídek i svých zákazníků. Jeho slibná kariéra se zase posunula o kousek výš.

Má podobnou energii jako Jakup Polanka. Extrovert, rád komunikuje a dává najevo, že má rád. To, co dělá, svůj život i nové výzvy. Proto Jan Černý zřejmě kývl na nabídku pafumerie Douglas vytvořit vánoční dárek pro zákazníky, kteří odteď do vyčerpání zásob nakoupí za 6 tisíc korun. Chvályhodné je, že se německý kosmetický gigant rozhodl navázat na úspěšné kolaborace z předchozích ročníků (jako bylo například psaníčko Piece of Black Star od Pavla Brejchy) a oslovil návrháře, který je mladý, neplní stránky bulváru a reprezentuje současné trendy, nikoliv jejich provinční vývar.

 

 

Jak vnímáš svou spolupráci s parfumerií? Přece jen se tento svět dost odlišuje od Tvého.

Zas tak ne. Samotného mě baví vybírat si parfémy a mít vždy velmi specifickou vůni. Používám třeba parfémy od Hermés, YSL, Comme des Garcons nebo L’Artisan Parfumeur. Taky si trochu ujíždím na péči o pleť, haha. Spojení s parfumerií Douglas vzniklo hlavně díky skvělým lidem, kteří ho v Česku vedou a dali svou důvěru v mladou krev!

Jak jsi přistupoval k tvorbě dárkového předmětu, který zákazníci dostanou k nákupu?

Vlastně jsem nechtěl vytvořit něco zdobného, dekorativního, prvoplánově líbivého. To se totiž v takové spolupráci samozřejmě nabízí. Snažil jsem se jít hlavně po fuknci, čistotě a multifunkčnosti. Pracoval jsem s dekorem jinak, taška je ozdobena krystaly Preciosa a popruhem s mým logem. Je to taková „nová ozdoba“. Popruh si navíc můžeš odepnout a používat ho třeba jako klíčenku nebo ho nosit na své oblíbené tašce. Designer bag byla taky navržená jako unisex dárek, to byl další velmi důležitý aspekt v mé představě.

Unisex nebo pánská móda je pro tvou tvorbu typická. Myslíš, že taková spolupráce s  přinese dámské zákaznice? Jsi na něj připravený?

Tato spolupráce může ženám ukázat, že moje věci, ač nejsou krajkové nebo volánové, mohou nosit i ony. Toto poselství je vlastně jedno ze zásadních věcí, které na celé akci vnímám.

Co máš ve svém osobním zavazadle ty?

Peněženka, mobil, klíče. A potom sluneční brýle, parfém, JAN samolepky, nabíječka na Iphone a žvýkačky.

foto: archiv parfumerie Douglas

anit@fashionbook.cz