Home / Life & style  / Fashion  / Končí značka Cheap Monday

Končí značka Cheap Monday

Textilní gigant Hennes&Mauritz nechce dále udržovat firmu, který je ve ztrátě.

Pod H&M spadá nejen Cheap Monday, ale i Monki, COS, &Other Stories či Arket. V oficiálním prohlášení, které řetězec vydal dnes stojí, že Cheap Monday se potýkalo s finančními problémy. Obchody se začnou zavírat okamžitě, ale celý proces by měl být dokončen v červnu příštího roku.

Online obchod skončí do konce roku 2018, tedy už za měsíc a pár dnů. O místo přijde jen ve Švédsku 80 lidí, kterým chce společnost nabídnout jiný typ spolupráce. Jak se tato zpráva dotkne Zootu, Freshlabels, About You či Footshopu, který tento sortiment nabízí, zatím není jasné. Občas jsou totiž v Čechách k dostání kolekce, které jsou starší. Tedy, může se stát, že si Cheap Monday budete moct pořídit i poté, co oficiálně přestane existovat. Alespoň je to naše zbožné přání.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

@rahneebransby with Donna jeans. Get yours with a 25%off. It’s Cyber Week you magnificent monsters💀🖤

Příspěvek sdílený Cheap Monday (@cheapmonday),

Cheap Monday, které je na trhu od roku 2000, slavilo velké úspěchy především díky svým džínům.  Původně švédský second-hand, který založil Örjan Andersson a Adam Friberg, byl populární mezi milovníky urban stylu. Pokud si od značky chcete pořídit ještě rychle nějaký kousek na památku, měly by to být upnuté džíny, volný top a mikina.

Důvodem, proč značka s logem s lebkou také zavírá své brány, je prý digitalizace. Podle prohlášení Anny Attemark z H&M neustálo Cheap Monday nákupy, které stále častěji probíhají online. K udržení se v plusových číslech nepomohl ani větší důraz na udržitelnost nebo hashtag #itscheapmonday, pod kterým značka nabízela zveřejňovat outfity zákazníků na svých stránkách.

foto: archiv Cheap Monday

 

anit@fashionbook.cz