Home / Life & style  / Fashion  / Úlovky, které hledat v second-handech

Úlovky, které hledat v second-handech

Tyhle trendy na příští rok najdete v každém správném sekáči.

Následující sezóna se ponese v duchu vintage prvků, které při troše štěstí seženete nejen v oblíbených řetězcích s oblečením z druhé ruky, na Vinted.cz, Letgo i Mimibazaru, ale třeba v „hrabárně“ na maloměstě. Pokud pojedete mezi svátky za příbuznými a bude tam zrovna otevřeno, zpozorněte. Venkovské second-handy bývají zdaleka nejlepší.

Co chcete najít

Šátky, které připomínají éru podnikavých 90. let. Nemusí jít o napodobeniny Gucci nebo Versace, či dokonce Hermés. Počítá se hedvábí, bláznivé potisky, hodně barev. Čím větší šátek, tím lépe. Alespoň z něj budete moct vytvořit třeba sukni nebo dokonce šaty.

 

Tvíd. Nadčasový materiál, který dřív nosila hlavně moje babička a britská královna, což je skoro to samé. Dnes nesmí chybět žádné hipstr slečně ani komerčněji zaměřené it-girl. Řetězce ho produkují o sto šest, ale nejlepší tvídové kalhoty, sukně i saka, která pak třeba musíte trochu zmenšit nebo zkrátit, mají sekáče. Ověřeno.

Glamour 80. let. Zaměřte se na třpytky, mašle, vázačky, nabírané rukávy. Vintage šaty jsou tím nejlepším modelem na večírek.

 

Babiččina kvítka. V tomhle milém, ale absolutně asexuálním potisku, uvidíme příští roku opravdu hodně lidí. Vina padá na hlavu vévodkyně Meghan, protože ta se před několika dny objevila v šatech s drobnými světlými květy.

Krokodýl. Současné farmy, které pěstují tyto plazy, aby se z nich vyráběly kabelky a boty, jsou samozřejmě zlo. Opačný názor ale zastáváme, když třeba kabelku z krokodýlí kůže (nebo hovězí, ale s imitací té krokodýlí) najdete třeba na blešáku. Zvíře kvůli ní už zemřelo, přežila desetiletí a byla by škoda, aby ji zub času ohlodal.

foto: Instagram, Pinterest

 

 

klara.hrabetova@yahoo.com