Home / Life & style  / Art & Books  / Knihy do mrazivé zimy

Knihy do mrazivé zimy

K tomu, aby se tahle zima dala přežít potřebujete: postel, deku, čaj (s rumem) a skvělou knihu.

Tentokrát jsme se ale nechali být všechny ty detektivky, romány i novely. Momentálně jedeme na vlně „jak být lepší“, takže podle toho vypadá i náš výběr.

12 Rules For Life: An Antidote for Chaos

Kniha Jordana B. Petersona vyvolává velké reakce. YouTube videa kanadského profesora psychologie mají přes 35 miliónů shlédnutí, ve kterých třeba uslyšíte, že veškerá odpovědnost za společenské blaho leží v rukou jedince. Kniha nás nechce ale učinit šťastnějšími nebo výkonějšími, spíš pomocí 12 esejů vysvětluje, proč se nehnat za pomíjivostí a žít smysluplně. K dostání za 390 Kč v Book Therapy.

Homebody

Kniha Joanny Gaines vám umožní podle praktických návodů si vytvořit domov, ze kterého nebudete chtít nikdy odejít. Ne, že by to bylo tak těžké, když většina z nás žije podle filosofie Netlix&Chill, ale představte si, že přeměníte svůj pelech na oázu harmonie. K dostání za 940 Kč v Book Therapy.

Iris Apfel: Accidental Icon

Pokud milujete módu, ale nebaví vás pozlátko arogance, které k ní patří, tahle kniha bude jako balzám na duši. Iris Apfel je nejstylovější stařenka na světě, která vás ve své knize vezme nejen na okružní jízdu svým šatníkem, ale životem celkově. Dozvíte se o její celoživotní romanci s manželem i co chce svým oblečením a doplňky sdělit světu. Za jejím stylem se totiž ukrývá pečlivě formulovaný vzkaz, který stojí za to rozklíčovat. K dostání v Book Therapy.

foto: archiv Book Therapy,  Annie Spratt pro Unsplash

anit@fashionbook.cz