Home / Life & style  / Beauty  / 4 vůně, díky kterým se vám bude chtít cvičit

4 vůně, díky kterým se vám bude chtít cvičit

Jak vyzrát na chybějící energii a motivaci? Možná pomůže správná vůně.

Motivace je věc zapeklitá. Někdo říká, že se pro svůj cíl musíte rozhodnout. Jiný si sepisuje seznamy, dává odměny, dělá přestávky. Pravda bude někde uprostřed.

Jestli se vám po probuzení ze zimního spánku nechce, stejně jako nám, nic dělat, možná to chce změnit vůni. Protože právě parfémy, které prochází přes mozková centra emocí a vzpomínek, ovlivňují naši náladu i sportovní výkon.

4 vůně, které vás namotivují ke cvičení

 

Tohle je sebevědomí ve flakonu, což je přesně to, co k poražení své lenosti potřebujete. Grapefruit, šampaňské a kardamon.

Remarkable People, Etat Libre d’Orange, prodává parfumerie Sephora od 1350 Kč. 

Životabudič, který čas od času potřebujeme všichni. Je to něžná směs kalábrijského bergamotu a mandarinky s  dotekem vanilky.

Aqua Vitae, Maison Francis Kurkdjian, prodává Ingredients od 3650 Kč

Co by vás ráno přesvědčilo jít běhat? Třeba čerstvě utržená máta ze zahrádky. Pokud zahrádku ani mátu nemáte, pořád si můžete opatřit vůni Menthe Fraiche od Heeley. Je nevtíravá, svěží, a přesto jemná také díky lotosovému květu a zeleném čaji.

Menthe Fraiche, Heeley, prodává Va Va Voom perfumery za 3400 Kč.

U téhle vůně, která je inspirovaná Sicílií, si můžete představit třeba Monicu Bellucci. Jak jí těstoviny s rajčatovou omáčkou, a pak leží na pláži. Pak pochopíte, že mezi tenhle program ještě musíte vložit nějaké to decentní pocvičeníčko, abyste mohli jíst všechno, a zároveň se cítit dobře. Acqua di Parma Cedro di Taormina (to je to sicilské městečko) voní po bazalce, citronu a olej z lístků hořkého pomeranče.

Cedro di Taormina, Acqua di Parma, prodává Ingredients a parfumerie Sephora od 2100 Kč.

foto: archiv firem, Olenka Kotyk; Unsplash

jitka.cechova@seznam.cz