Home / Life & style  / Fashion  / Proč vyrazit na dekadentní pražský večírek PLES SOBJE

Proč vyrazit na dekadentní pražský večírek PLES SOBJE

Na půli cesty mezi berlínskou party a maškarním plesem.

Uspořádat dobrý večírek je alchymie. Záleží nejen na lokalitě a hudbě, ale také na guest-listu. Pokud neuznáváte fashion večírky s dámami, které hází bling bling prasátka svým outfitem od Dolce a prstenem od Tiffanyho, ale zároveň jste nikdy nepřišli na chuť trash atmosféře vršovického klubu Ankali, uvítáte možnost jít na ples SOBJE.

V sobotu 6. dubna v pražském Royal Theatre & Club Chic se koná další vydání party, která sebe sama anoncuje jako dekadentní radovánky a surrealistická zábavu s podtitulem „Co je příjemné, je i přípustné“. Musíte dorazit v dress-codu Crowned: Kings & Queens, jinak nebudete vpuštěni dovnitř, i když si koupíte lístek za 444 Kč.

Pokud chcete vidět opravdu zajímavé lidi z umělecké a módní scény v tomhle party reji, doražte. Zahrajte nejen francouzské duo HAUTE, ale také hudební performance Terezie Kovalové.

Zeptali jsme se návrhářky Ivy Burkertové a Terezy Plášilové, které PLES SOBJE pořádají na:

Je SOBJE ples, nebo spíš večírek?

Od každého jsme si vzali to, co nás baví. Jsme někde na půli cesty mezi berlínskou party a maškarním plesem. Z plesu jsme si vzali především úroveń dress codu, která nám u nás v Čechách chybí. Nemáme tu v podstatě akce, na kterých se můžeme kreativně vyřádit. Party je to zase z pohledu obsahu akce. Program je založen na kapelách, umělcích, DJs a performances, které nebo kteří nás baví běžně, jen se předvedou s malým twistem. Ve výsledku si chceme pořádně a nevázaně zatančit.

Co znamenají dekandentní surrealistické radovánky? Co na takovém eventu čekat?

V masce můžete promítnou své alterego, vizuálně se vyjádřit, probudit své touhy nebo se naopak stát někým jiným. Můžete se dát na odiv, nebo se naopak za masku skrýt a prožít celý večer v utajení. Fantazii se meze nekladou a setkání jsou opravdu surrealistická, naprosto vytržená z kontextů. Je to večer kdy si nemusíte na nic hrát nebo naopak zahrajete to po čem toužíte. Co je totiž příjemné, je i přípustné.

Jak má ideální maska vypadat?

Upřednostńujeme osobní přístup a domácí tvořivost. Ideální maska je individuální záležitost.  Měla by odrážet váši náladu a očekávání od daného večera. Někdo si jednoduše oblékne sako ze sekáče a přes oči dá pásku, jiný si může vyhrát s velkou róbou a až divadelním pojetím kostýmu. Někdo chce dráždit, jiný zapadnout. Tentokrát je téma CROWNED – nejlehčí je tedy vystřihnout korunu z jakéhokoliv materiálů a můžete vyrazit.

Co přesně znamená SOBJE a proč se tak akce jmenuje?

SOBJE je oděvní značka určena pro svatební nebo společenské příležitosti, je to mladší sestra ODIVI, která se rozhodla vydat svojí vlastní cestou. SOBJE, to protože chceme vyzdvihnout jednotlivé individuality a dát prostor se každému vyjádřit svým vlastním způsobem.

 

foto: Silvia Kolesarova, archiv SOBJE

anit@fashionbook.cz