Home / Life & style  / Projects  / Bio Trvalá

Bio Trvalá

Od nepaměti jsou kudrnaté vlasy znakem erotiky a svobody. Možná proto se stala trvalá hitem, který v naší kultuře přežívá tolik stovek let. Jestli se vlasy kroutily kulmou nad ohněm, nebo se do nich stříkala

Od nepaměti jsou kudrnaté vlasy znakem erotiky a svobody. Možná proto se stala trvalá hitem, který v naší kultuře přežívá tolik stovek let. Jestli se vlasy kroutily kulmou nad ohněm, nebo se do nich stříkala cukrová voda či se v osmdesátých letech proměnily v krep – je to jedno. Aspoň každý z nás jednou za život chtěl mít dokonalé vlnité háro. A v dnešní době to jde i bio zůsobem!

 

V našem vlasovém editorialu jsme podrobili pokusu dalšího hosta. Tím je Hannah, kterou již všichni znáte ze slavného společného photo shootu se Šimonem Holým! Hannah toužila po přírodních kudrlinách a my to pro vás zdokumentovali. Nejdřív si musíme ujasnit, o co vlastně jde?

 

Co je to bio trvalá?: „Vzniká na stejném principu jako klasická trvalá. Vlasy se nejdříve umyjí a natočí se na natáčky. A tady je největší fígl – jak se vlasy natočí na natáčky. V tom je celý ten um a kouzlo. Rozhodne se o tom, jak výsledná vlna ve vlasech bude vypadat. Dříve se vlasy motaly na natáčky tak, aby z toho vznikl ten slavný osmdesátkový pudl! Dnes se vlasy upravují, aby nikdo nepoznal, že vlny nejsou přirozené. Konkrétně na Hannah jsem střídal dvě velikosti natáček, v průměru 3-4 cm. Natáčky nesmí být dotažené k hlavě. Celá procedura trvá tak hodinu a půl, nejdéle právě ten proces natáčení,“ vysvětluje kadeřník Thomas Szymik.

 

natáčky

 

Pak se produkt na trvalou nanese na každou natáčku, nechá se působit 20 minut, opláchne se vodou, aplikuje se stabilizátor a je to. Bio trvalá vydrží dva až tři měsíce. Postupně se vymývá, vlny pak povolí. Ideální na léto. Ráno si umyjete hlavu, necháte ji po cestě do práce proschnout (nesušte kadeře fénem, naneste jen produkt na podporu kudrn, vlasy promačkejte) a máte skvělé vlny. S odchodem prázdnin se narovnají i vaše vlasy. Když jich máte hodně jako Hannah, vydrží vám bio trvalá přes měsíc, protože taková hříva je zkrátka těžká. Majitelky jemného porostu mají v tomto ohledu větší kliku, bio trvalá jim déle vydrží i zvětší objem účesu.

 

trvalá2

 

Jak hodnotila změnu Hannah?

Proč ses rozhodla mít trvalou a jak ti vyhovoval bio přípravek?

Vždycky jsem si přála mít vlny a dost si frčím na osmdesátkový estetice… Flashdance a tak. Mám od přírody hodně hustý a těžký vlasy, takže když je nakulmuju, vydrží to tak pět minut.

 

Jak jsi ve vlnách cítila a jak dlouho ti vydržely?

Fabulózně, jela jsem den na to na nějakou dobu do Londýna, celý mi ležel u nohou. Vydrželo mi to po celých 5 týdnů, co jsem tam byla.

 

Co tě na proceduře trvalé bavilo nejvíc a co nejmíň?

Nejmíň mě bavilo ležet se zakloněnou hlavou, nejvíc mě bavilo povídání si s Pakočkou a Thomasem.


Půjdeš do toho znovu?

Ne, ale to rozhodně není tím, že mě trvalá nebavila – předtím jsem jí měla asi tři roky v kuse a teď chci změnu. No i když…

 

Já sama jsem teď skoro dva měsíce u moře. Nevypadám hezky. Moje vlasy padají únavou ze slunce stejně jako já. Rozhodla jsem se, že ještě využiji léta a půjdu do trvalé od Thomase nebo do afra. Ano, je to tak, moje vášeň k afro stylu mě zcela ovládá i zde v Izraeli, kde v súdánské čtvrti můžete obdivovat velké poklady. Nehledě na to, že se prostě jedná o velmi slušivý doplněk v době, kdy si vlasy máčíte a zároveň se neustále potíte. Účes je vlnitý, smyslný a drží. Což se o mých vlasech teď jednoduše říct nedá! Ofina už není, místo toho se mi po stranách vytvořilo něco co někdy nosila jedna z členek Baywatch – ta bez ňader, co milovala Mitche. Koukněte se sami!

 

kitti7

 

Všechno je na té fotce alespoň přibližné – tak jako kdyby se samozřejmě fotila Solange, až na ty vlasy (jen to je náš jediný rozdíl). Proto, pokud si to nerozmyslím, jsem sama zvědavá na svoje euro afro! Co vy na to? Mám do toho jít? Plus ty brejle?

 

solange hair

 

foto: tumblr, Elšík, Pakočka

killik@seznam.cz