Home / Life & style  / Projects  / NY WANGSTERS

NY WANGSTERS

Do New Yorku jsem měla jet celkem třikrát a pokaždé se tak kvůli dramatickým okolnostem nestalo. Hutná dávka emocí k této megapolis zřejmě neodmyslitelně patří. Woody Allen a já o tom víme svoje.     Když mě H&M

Do New Yorku jsem měla jet celkem třikrát a pokaždé se tak kvůli dramatickým okolnostem nestalo. Hutná dávka emocí k této megapolis zřejmě neodmyslitelně patří. Woody Allen a já o tom víme svoje.

 

48710009

 

Když mě H&M pozvalo na uvedení nové spolupráce s návrhářem do Velkého jablka, říkala jsem si, že je to nejlepší zpráva. A druhá myšlenka byla: „co z toho budou mít naši čtenáři?“. Fotky mého krásného hotelového pokoje, který bych si sama nikdy nemohla dovolit? Nebo z večírku, kde jsem popíjela (vodu) vedle Jessicy Chastain, Missy Elliott a Dakoty Fanning?

 

48710015

 

Nuda. Nebo závist. To, co pociťujete, když denně projíždíte instagramový feed všech těch editorů zahraničních magazínů a jejich život vám připadá tak vzdálený od vašeho. Tak tuhle emoci jsem přesně svým výletem generovat nechtěla. Toužila jsem čtenářům Fashionbooku zprostředkovat něco opravdového, trochu ironického a určitě bez pozlátka.

 

DSCN5207

 

S Kateřinou Papežovou jsme proto vymyslely, že vyfotíme obyčejné Newyorčany na ulici ve dvou kouscích z kolekce Alexander Wang pro H&M: šedé mikině a rukavicích.

 

6104_SL_208_low

 

6104_SL_145_low

 

Odstěhovaly jsme se tedy z hotelu v Soho do čínské čtvrti v Brooklynu, kde jsme si pronajímaly pokoj u gay manželů z Portorika a vyrazily na lov. Jenže v New Yorku v tu chvíli řádila epidemie eboly. Nebo spíš obrovská fobie, notně podpořená všemi možnými médii. Nikdo se na ulici nechtěl oblékat do mikiny a rukavic, lidé nedůvěřivě odskakovali a zakrývali si obličej.

 

Mikina a rukavice proto cestovaly nejen s námi, ale i na nás. Na střeše našeho mini útočiště, kde byl všude cítit prací prášek z laundromatu v přízemí. Na Coney Island, kam si můžete zajít do lunaparku i na pravou nefalšovanou freakshow (vystupuje zde i vousatá žena a možná časem i mořská panna).

 

DSCN5396

 

DSCN5424

 

Metrem na Manhattan, kde si vyslechenete nejeden příběh a uslyšíte spoustu autentické hudby.

 

DSCN5404

 

Jediný, kdo se našeho projektu zúčastnil, byla módní a designová publicistka Tereza Kozlová s manželem, restaurátorem Petrem. Zrovna uspávali na Washington Square syna Benjamína v mikině a rukavicích Wang.

 

48740010

 

48740011

 

Tahle celá fotostory dokonale ilustruje vývoj mého vztahu s New Yorkem. Nejdřív přišla velká očekávání, pak zklamání, strach a dezorientace. Nakonec se mi ale dostalo tohle nejznámější město na světě absolutně pod kůži, stejně jako kolekce Alexandra Wanga pro H&M, která se mi původně vůbec nelíbila. Dost jsem se s ní ale sžila, stejně jako s New Yorkem.

 

foto: Kateřina Papežová

anit@fashionbook.cz