Home / Life & style  / Projects  / red head ester

red head ester

Zrzavá bude vždy barvou podzimu. Nezkusíte ji?

Jako malá jsem byla blondýnou. Pak brunetou a nakonec je ze mě zrzka. Ale to jen tajně a napůl. Z blond dětských vlásků a hnědých puberťáckých se časem namíchal jakýsi podivný mišmaš odstínů, takový nijaký. A já toužila být zrz. Jenomže mi to nikdo nechtěl dovolit. Maminka mi pak prozradila, že když jsem se narodila, byla jsem první měsíc ještě ke všem těm odstínům úplně zrzavá a rodina se dušovala, že jestli to tak zůstane, zapře mě. Zrzavá barva je totiž podezřelá. 

Pokud se třeba budete nacházet v Moskvě, mějte na paměti, že zrovna tam se tento odstín vlasů nenosí. Moje známá v Moskvě studovala střední školu a musela se vždy během oběda skrývat v šatně. Proč? Děti po ní házely jídlo a křičely na ni „zrzavá čarodějnice“! Ano, červená, jasně zrzavá je znakem magie, tajemství a křivého charakteru. Jsou to lidé vášniví, podivní, originální. Zrzek se automaticky vylučuje ze společnosti klasických odstínů.

Ale abych se vrátila k mému boji o svou vysněnou barvu; troufla jsem si do toho jít až v dospělosti a rozhodně nelituji. Podle mě se můj sexappeal zvýšil na bod „super“! Na léto jsem úplně světle zrzk a na zimu tmavá zrz. Miluju, když bratr mého přítele řekne, že jeho brácha chodí se zrzečkou. Je v tom něco úchylnýho, sexy, a zároveň se řadím někam jinam.

Zrzavé odstíny jsou zajímavé a sexy, ovšem ne každému sluší. Určitě musí být  dobře zvolená barva i odstín, vše správně  namíchat. Nemám rád až příliš výrazné odstíny zrzavé. Ten pro Ester jsem vytvořil ze tří barev: zlaté blond, zrzavé a přidal jsem  i trochu hnědé, výsledek je přirozená a měkká barva, se kterou jsem byl spokojený já, jako kadeřník, a myslím že i Ester samotná,“ říká kadeřník Thomas Szymik z Blok3.

Právě přirozená zrzavá barva s nádechem do blond nebo do tmavšího odstínu, jsou v posledních letech největší hitem. Pokud je někdo přírodní zrzka nebo zrzek, jsem zastáncem vlasy nebarvit. Na co? Dají se oživit správnou péčí. Jinak zrzavé vlasy se barví tak jako každé jiné, já upřednostňuji bio přelivy a podpoření přírodního tónu vlasů. Rozhodně je mimo červená zrzavá.

Zrzavá barva je symbolem změny stavu. K podzimu se tedy dokonale hodí. Období dušiček máme za sebou. A také jste si možná všimli Ester Geislerové, která se s dětmi ráda po hřbitovech prochází.

Byla pro mě jasnou volbou ve výběru zrzek. Je tajemná; když mluví, máte pocit, že tak nějak divně volí slova nebo že mluví jakoby z dálky. Její pohled je prostě jiný, ze světa za stromem nebo za posledním hrobem. Fotograf Jan Drochytka si představil Ester jako ženu z jiného světa, stvoření, které se objeví na podzim, aby nás trochu postrašilo, ale zároveň fascinovalo.

Proto, kdo řešíte, zda máte být zrzek nebo zrzka, neřešte to. Jděte do toho. Je to krásný pocit. A když po vás někdo hodí rajčetem, s tím, že patříte na hranici – věnujte mu jeden čarovný pohled.

Jak vnímáš podzim a jeho podivně mrazivou náladu konce jedné éry?

Podzim je moje nejoblíbenější období. Miluju od malička vůni listí i ohně. A déšť. Líbí se mi, jak se po těch horkých letních dnech všechno zchladí a mozek začíná zase pracovat. Jsme po létě odpočatí a všechny ty zážitky z prázdnin nás pořád povznášej. Můžeme se soustředit na to, kam tu energii napálíme. K tomu patří i ty podzimní chutě a vůně a černý pivo, dýňová polívka, houby, plněný papriky, pečený maso, ořechy.

read_head_web

Jste tři zrzky, sestry. Vnímala jsi svoje rodinné předurčení být zrzkou jako svobodnou záležitost, nebo jsi někdy chtěla být třeba brunetou?

Maximálně jsem byla jednou oříšková, a nic moc. Klukům jsem se ve třídě ale nelíbila, byla jsem vysoká , plochá, zrzavá, a hlavně šašek. Mně nevadilo být jiná, ale byla jsem vděčná, když se mi podařilo po zrudnutí od slunce aspoň trochu zhnědnout a když mi vlasy lehce vyšisovaly na blond.

read_head_web2

Proč si myslíš, že zrzavé vlasy lidi tolik provokují?

Nevím, nerozumím více věcem, které příroda dělá. Asi je nějak poznat, že jsme děti ďábla. Když byl náš táta v kočárku, ostatní matky v parku si odplivly, když ho viděly. Pfuj, čert!

read_head_web3

Hodila se ti tvá barva vlasů v práci?

Řekla bych, že jo. Ale hodily se mi i jiný věci, třeba jméno. Ester.

Co si myslíš o zrzavých kocourech?

Měli jsme jich spoustu, a skoro všechny přejelo auto nebo se ztratili. Prej jsou zrzavý kocouři pitomí, říkal mámě jeden veterinář, a ona na to: „A platí to i pro lidi? Můj manžel je zrzavej.“

read_head_web4

Touláš se někdy jen tak podzimem?

Když už se toulám, tak s dětmi. Snad se nám poštěstí letos, na horách. Měla jsem vždycky ráda Dušičky. Navštěvovali jsme příbuzné, všude ty barevné svíčky a květiny, živé i umělé, najednou je na hřbitově živo, připadá mi, že je to svátek smysluplnej, připomíná nám, že my žijeme, a že by bylo dobrý, abychom se nebáli žít tak, jak chceme.

read_head_web5

Až přijdeš dneska domů, tak…

Dnes je všední den… nechám děti odpočinout, uklidím po snídani… udělám s nimi úkoly do školy, uvařím večeři, pověsím prádlo, najíme se, složím prádlo, vykoupu děti, usuším děti, nakrájím jablíčka, pustím jim jedny Simpsonovy, možná dvoje, přečtu jim začátek Lovce mamutů, tím pádem okamžitě usnou a já půjdu do vany a pustím si k tomu nějakou přednášku nebo dokument (kvůli stopáži), pak budu chvíli lelkovat na internetu, pak si přečtu kousek z rozečtené knihy rozhovorů s umělci, Press play, a po třech stránkách tutově spím.

read_head_web6

Foto: Jan Drochytka

Hair styling: Thomas Szymik, Blok 3

Make up: Kristina Ptáčková Králová/ Parfumerie Douglas

Produkce: Kitti

Modelka: Ester Geislerová

Styling: Josefina Bakošová

Oblečení a šperk zapůjčily: Josefiny Bakošová TyFormy

killik@seznam.cz