Home / Life & style  / Nová éra Fashionbooku!

Nová éra Fashionbooku!

Nezávislý internetový magazín Fashionbook.cz nejen o móde a knihách představuje nový design i důraz na multimédia. Od portálu, který vyhledávaly především mladé ženy za účelem módní inspirace, se platforma posunula do role společenského média, které pomocí módní estetiky upozorňuje na kauzy stojící na okraji všeobecného

Nezávislý internetový magazín Fashionbook.cz nejen o móde a knihách představuje nový design i důraz na multimédia. Od portálu, který vyhledávaly především mladé ženy za účelem módní inspirace, se platforma posunula do role společenského média, které pomocí módní estetiky upozorňuje na kauzy stojící na okraji všeobecného zájmu.

Web Fashionbook.cz není na poli českých online portálů žádným nováčkem. Založený v roce 2009 šéfredaktorkou Annou Noskovou a art-directorem Davidem Jendřejčíkem, prošel výraznou proměnou před třemi lety, kdy se tým rozrostl nejen o nové členy redakce, ale také o umělecké kolaborace s fotografkou Bet Orten či režisérem Štepánem Fok Vodrážkou.

Spolupráce s Bet Orten vynesla fotografce ocenění Czech Grand Design za rok 2012, spot se Štepánem Vodrážkou zahajoval plzeňskou Pecha Kuchu a vybízel k záchraně zdejších městských lázní,“ říká šéfredaktorka Anna Nosková. Jedním z dalších úspešných projektu byl editorial pro návrháře Pavla Berkyho, který byl inspirován bodem zrodu. Společně s nákupním portálem Zoot.cz a jeho sekcí DOBRO vzniklo tričko s Berkyho designem.

Vroce 2015 začínáme novou kapitolu ve znamení redesignu a multimédií. Hlavním cílem nové podoby webu je maximalizovat vizuální prožitek skrze plnohodnotné fotogalerie a originální video obsah. Novou éru tak Fashionbook.cz symbolicky vítá video editorialem Morena v režii Kristiny Nedvědové a produkci filmové spolecnosti Frame Films.

Fashionbook.cz módu nikdy nelimitoval štendrem, ateliérem nebo přehlídkovým molem. Móda nemá hranice, je v každém znás, našich názorech, v naší historii i folklóru. Proto ani video Morena není klasický fashion nebo lifestyle editorial, ale malý film, který odkazuje na tradice, přátelství, dobré jídlo a krásné věci. Na svět, ve kterém žijeme. A ten je pro me magicky český a predevším autentický,“ ríká scenáristika, režisérka a dlouholetá autorka Fashionbooku Kristina Nedvědová.

Speciálně pro video editorial Morena tak například vznikl kultovní krystalový náhrdelník Virus značky ZORYA, v originálním černém provedení. Jediný exemplář tohoto druhu lze zakoupit spolu s dalšími produkty na Fashionbook.cz v nové rubrice SHOP.

Vizuál webu, který kombinuje aktuální tendence v grafickém designu, výraznou typografii a retro prvky v podobě listování knihou, má na svědomí holandsko-české studio The Rodina.

Návrh jeho autorka, Tereza Rullerová, popisuje jako “savem vypranej skeumorph.”

Pro další vývoj Fashionbook.cz potřeboval design, který bude nejen poutat pozornost, ale zprostředkuje jim obsah v různých formách. Naše texty, kterými jsme specifičtí, nezmizí, ale doplníme je audiovizuálním obsahem a mnohem vetší interaktivitou. Jednou z nich je možnost nakupovat produkty, které redakce vybere vždy k určité příležitosti,“ vysvětluje Hana Biriczová, autorka nového konceptu. „Zároveň jsme vytvořili anglickou verzi webu plněnou jak přeloženým, tak originálním obsahem. Vycházíme z poptávky po větším mezinárodním kontextu od našich čtenářů i partnerů a také z vlastní potřeby růst a více se otevřít světu,“ uzavírá Hana.

Režie, scénář: Kristina Nedvědová

Kamera, střih: Tomáš Elšík

Zvuk: Martin Tauber

Produkce: Frame Films

Postprodukce: Jan Wolf

Dekor: Diana Šubrtová

Hudba: Please The Treese & Elpida – Píseň

Morena: Hana Pexová

Dále učinkují: Hana Biriczová, Karolína Krupková, Jirí Škopek, Jitka Kotrlová

anit@fashionbook.cz