Home / Journals  / Kitti  / Můj eko život: drogérie

Můj eko život: drogérie

Testovala Kristina Nedvědová.

Je o mně známo, že se docela vyžívám ve svém ekologickém přístupu k životu. Jsem pyšná na to, že mi Anit zavolá, když sní tuňáka a omluví se za to nebo když se moje nejlepší kamarádka Petra naučila konečně třídit odpad. Inu, daří se mi. Snažím se sama v sobě najít motivaci žít ekologicky, proto jsem se rozhodla tomuto předsevzetí  podřídít i svojí drogerii. 

Trávím hodně času na venkově a můj starý byt s dřevěnými okny a s koupelnou, která je zároveň i balkón, přírodu hodně připomíná. V koupelně žije mnoho živočichů, kteří na mě potají zírají ze svých škvír. Na balkoně mi roste mnoho rostlin, které nepoznaly chemii a nově i přibyl dub. Nebudu tedy tomuto složitému ekosystému ubližovat. Proto jsem se si pořídila (pro mě neznámé) produkty na webu econea.cz

A jak to dopadlo? Můj domácí les je nadšen.

Jako první musím zcela vychválit čistící prostředky firmy Bio-D. Jedná se o rodinný podnik, který dostal ocenění mnoha kontrolorů a ručí za nejlepší nákup! Samozřejmostí je to, že produkty nejsou testované na zvířatech a jsou vyrobeny z obnovitelných zdrojů. Vhodné i pro vegany.  A co víc? Zcela fungují! Nechám vás teď nahlídnout do mého nepořádku. V koupelně mám plíseň. Dobře. Je to tak. Tu žít nenechávám! A tenhle přípravek má stejné funkce jako jiné šílené chemo produkty. Vyčistí špínu naprosto dokonale a spáry vybělí. Ano, je to tak! Navíc, pokud máte domácí zvířata nebo děti, mohou se po podlaze válet a klidně z ní i jíst – nic se jim nestane. Obsahuje pomerančový olej a odmašťovadlo. Složení: Méně než 5%: aniontové povrchově aktivní látky, neiontové povrchově aktivní látky, chlorid sodný, kyselina citrónová, kyselina mléčná, pomerančový olej

Processed with Moldiv
obrázek 2

Nadále musím pět ódu na další produkt stejné značky. A to na prací gel a aviváž. Vypralo to opravdu všechno. I flek od rajské na mém tričku, kterou jsem si tak vydatně dopřávala v posteli při sledování nové řady Game of Thrones. A kdo byl jednou pokydaný od rajské, ví, že je to zázrak! Ale ještě příjemně voněla. Celý bytem. Nemůžu opomenout hezké a přivětivé balení, design značky ke mě promlouvá příjemným: Kittinko kup si mě, jsem hrozně bio.  Koupím.

Tímto prostředkem můžete prát i kašmír nebo mnou tak milované hedvábí.  Složení: 5-15%: rostlinná draselná sůl z kokosu, etanol, neiontové povrchově aktivní látky. Méně než 5%: aniontové povrchově aktivní látky, citrát sodný, amfoterní povrchově aktivní látky, kyselina citrónová.

obrázek 1

Moje nakupovací horečka pokračovala. Příště vám napíšu a nafotím, jak jsem se připravila na čundr a co jsem si vzala eko sebou! Není nic důležitějšího, než mít vypraný ponožky a umytou hlavu. Nikdy nevíte, koho v lese potkáte.

killik@seznam.cz