Home / Life & style  / Art & Books  / MAD/DARK CHARLIZE THERON

MAD/DARK CHARLIZE THERON

Charlize Theron se letos objevuje ve dvou zajímavých filmových počinech. Prvních z nich je neuvěřitelný Šílený Max: Zběsilá cesta, tím druhým snímkem je očekávaná adaptace Temných koutů od spisovatelky Gillian Flynnové. Každý film je zcela

Charlize Theron se letos objevuje ve dvou zajímavých filmových počinech. Prvních z nich je neuvěřitelný Šílený Max: Zběsilá cesta, tím druhým snímkem je očekávaná adaptace Temných koutů od spisovatelky Gillian Flynnové. Každý film je zcela jiný, ale co je spojuje je silná hlavní hrdinka, která je velmi temná a docela i šílená. Prostě Theron jak ji máme rádi.
_DSC7274.NEF
Její role jménem Furiosa v Maxovi vzbuzuje velkou pozornost médií i feministických hnutí. Mnoho z nich se ztotožňuje s pocity bezcennosti, jenž prožívají asi všechny ženské postavy v příběhu tohoto filmu. Charlize zde představuje hrdinku , která riskuje svůj vlastní život, aby zachránila pár posledních dobrých žen, kterých v post-apokalyptickém světě ještě zbylo. Sice u toho sama musí vypadat trochu jako muž, ale jinak si stojí pevně za svým. A my s ní! Krom toho budete zcela uneseni dvouhodinovým cirkusem na velkém plátně v režii George Millera. A právě v tomhle cirkusu se Charlize potkala s Nicholasem Houltem.
Processed with Moldiv
Ten se proslavil ve filmu About boy, který kdysi brázdil zcela nepovšimnut evropská kina a hlavní roli v něm ztvárnil Hugh Grant. Tenkrát to byl nadějný chlapec s podivným obočím a křivými zuby. Trochu ošklivé dítě, z kterého se stal superhrdina Hollywoodu a miláček ženského publika. Teď si zahrál jak v Mad Max, tak také ve filmu Temné kouty.
Processed with Moldiv
_DSC2127.NEF
Druhá filmová adaptace veleúspěšné spisovatelky není ani zdaleka tak působivá jako Zmizelá. A to i přesto, že příběh Temných koutů je dle mého názoru daleko zajímavější a společensky naléhavější. Malá Libby byla svědkem vyvraždění své rodiny, usvědčila staršího bratra jako vraha a celý život se potácí ve svých temnotách až do chvíle, než ji osloví skupina podivného spolku nadšenců řešící záhadné vraždy. Najednou se musí doopravdy hrabat v minulosti a hledat skutečného viníka, rozuzlení je poměrně překvapivé.
_DSC5005.NEF
Režie tohoto snímku není rozhodně tak šílená jako u Maxe, je naopak poměrně nudná a rozvleklá. Všechno tajemství a napětí, které by v příběhu mohli být více exponované, upadají do nudy skoro televizního zpracování. Nezachrání to ani Charlize, která se pod vedením režiséra Gilles Paquet-Brennera trochu neobratně snaží vykreslit složitou hrdinku. Režisér se z filmu pokusil udělat klasické evropské drama, nicméně v americkém stylu. Nerozhodl se pořádně ani pro jednu žánrovou čistotu, a to se mu stalo osudným. Ti, co čekají dramatickou naléhavost a zábavu jako ve Zmizelé, nebudou spokojení. A ti, co očekávají silné psycho drama pařížského stylu, budou zklamáni také. Tak se jedná o takový ten příjemně strašidelný film pro generaci našich maminek, která při sledování Vražd v Midsomeru prožívají hororovou hrůzu.

 

Charlize se často snaží rozpoutat debatu o týrání žen. Možná proto, že viděla matku, jak v sebeobraně zavraždila jejího otce. Nebo proto, že momentálně žije s jedním ze slavných násilníků Hollywoodu- Seanem Pennem.  Každopádně se rozhodla investovat svoje peníze do dalšího snímku, který o tomto tématu vypovídá a stala jednou z producentů Temných koutů. Osobně si její odvahy vážím a její výkon ve Zrůdě je stále něco, při čem se mi tají dech. Kdyby se Charlize někdy spojila třeba s Jodie Foster, nebo Helen Hunt mohlo by vzniknout něco unikátního. Co myslíte? Všechny ženy ve filmu, spojme se!

 

killik@seznam.cz