Home / Journals  / Kitti  / Jarní seriálové poklady

Jarní seriálové poklady

Končí nám období, kdy nikdo nebyl souzen za to, že si rád poleží v posteli a dívá se na jeden seriál za druhým. Končí nám zima! Možná čekáte, že vám řeknu, že teď je tomu

Končí nám období, kdy nikdo nebyl souzen za to, že si rád poleží v posteli a dívá se na jeden seriál za druhým. Končí nám zima! Možná čekáte, že vám řeknu, že teď je tomu všemu konec … Ale ne, bude to ještě horší! Jsou tu další série nejlepších seriálů a co hůř, přibyly další. Čeká nás krásné TV jaro!

 

Jako první tu máme pokračování našich nejmilovanějších. The Walking Dead jsou zpět! Druhá polovina šesté série začala pořádnou probírkou postav! Naštěstí pro nás, žádná z těch hlavních ještě nezařvala, i když Carl už nevypadá jako princezna… ale spíš jako pirát.  Jak to tak vypadá, Rick v sobě našel novou sílu, aby ubránil Alexandrii, ale zároveň mu až asi opravdu přeskočilo. Jaký bude další díl? Pokud máte nový díl komiksu, který vyšel před Vánoci, už to víte. Čeká nás jen pár dílů, ale po jejich skončení nejspíše začne další minisérie Fear of Walking dead, takže žádný truchlení!

 

Další milovanou záležitostí, na kterou se poměrně dlouho čekalo, je čtvrtá série Vikings! Máme za sebou první díl a můžete se těšit na Ragnarovo uzdravení (uf) a obhájení jeho pozice jako krále (především před svojí ženou, která má evidentně jiné záměry), Bjornovu přeměnu z kluka na muže a vypořádání se s Lokiho osudem zrádce. Rollo se ocitl v Paříži, kde ho čeká manželský život s francouzskou princeznou. Ta se zatím brání jakékoliv erotice, ale myslím si, že ji to hodně brzo pustí.

 

6397e43a7c23548f33eb140efcc69b25

 

A co víc, konečně to vypadá, že se bratrská rivalita mezi Rollem a Ragnarem ukáže na bitevním poli, které se bude nacházet před branami Paříže. Můžeme se těšit na náboženské polemiky na téma: zavřou se dveře Valhally, když se pozdravíš s Ježíšem? Nesmíme opomíjet, že tu máme silné ženské postavy s vlastním osudem. Lagertha má svoje plány a rozhodně nebudou plonkové, naopak, tenkrát na severu měla žena totiž stejné postavení jako muž… a to ve všech směrech. Každý čtvrtek nový díl!

 

 

Když se spojí intelektuál a rocker, co vznikne? Vinyl! Ano, dlouho očekávaný počin Micka Jaggera a Martina Scorseseho je na světě! Dvouhodinový pilotní díl nás přivádí do světa nejslavnějších hudebních kapel a jejich producentů. Do doby, kdy se ke kávě místo sušenky podával koks a pilule všeho druhu. Kdy byl Rober Plant ještě nevyvážený bisexuál a punk si nachází svoje místo mezi námi. Za mě naprosto dokonalá podívaná staré školy. Někdo se může místy trochu nudit, protože vyprávění je vážně klasické, ale za mě jsou tyto momenty vyváženy skvělým humorem, hudbou a především hereckými výkony. Všichni, co se zajímáte o módu, máte poplach! Vinyl je vážně do posledního puntíku módní a kostýmovou událostí letošního jara! Nechte si ujít například na HBO Go

A nakonec třešinka na dortu! X-Files mají novou sérii. Je to samozřejmě strašný. Nemuselo být, ale je. Naštěstí po třetím díle to nějak pochopil i producent a začíná to připomínat komedii s prvky dramatu a sci-fi. Řachanda. Celkově nová série působí, jak kdyby si z nás, fanoušků původních X- Files, dělali producenti definitivně srandu. Ano, dokoukala jsem všechny otřesné série a vím, že navázat na desátou sérii, kdy se Scullyové narodí Ježíš a pak ho unesou mimozemšťané, je docela obtížné, ale upřímně…. Kdo z nás to po nich chtěl? NIKDO! Opravdu nikdo z nás se nechtěl dívat zrovna na pokračování tohoto. Duchovny i Andersonová mají za sebou takový fanouškovský background, že si mohou dovolit všechno, asi i natočit seriál, který si dělá srandu z nich, ale také z nás. Škoda. Nás všech.

 

 

 

Tak co? Těšíte se na jaro u televize? Já ano! A pro ty kdo mají nálady na svoje srdcovky, dávám pár tipů: já dneska třeba během psaní koukám na moje milované Freaks and Geeks, tady máte celý pilot.

 

 

Večer si před spaním dám možná jeden díl Kutila Tima, protože mě to vždycky tak rozesměje a dojme zároveň. Nakonec se budu těšit na 200 epizodu The Bing Bang Theory, kdo sleduje instagram, už ví že to bylo velké! Tak všem TV geeks, krásné předjaří, to pravé jaro začne ve chvíli, kdy tu budou znovu  Game of Thrones!

 

killik@seznam.cz