Home / Journals  / Holly Woodová  / Kompot: FREE KESHA! :(

Kompot: FREE KESHA! :(

Holly a Holý se dali dohromady a uvařili popkulturní Kompot.

Možná jste si v pátek všimli trendujícího hashtagu #FreeKesha na Twitteru. Co znamená vám vysvětlí Hanka a Šimon z pořadu Kompot Radia Wave.

48099490.cached (1)

Zbožné přání zpěvačky i jejích fanoušků se nesplnilo a Kesha v New Yorku prohrála soud, ve kterém žádala vyvázání ze smluv se Sony. V této nahrávací společnosti ji zastupoval jeden z nejznámějších popových producentů Dr. Luke se svým labelem Kemosabe Records.

Kesha ale tvrdí, že ji tento muž v roce 2006 zfetoval a znásilnil a následujících deset let šikanoval. Nechce s ním proto dál spolupracovat. Zpěvačka včera žádala, aby mohla nahrát nové album mimo Sony, soudkyně se ale rozhodla “podle obchodních zájmů”. Kesha prý může v rámci firmy, se kterou má smlouvu na dalších šest alb, pracovat s jiným producentem. Posledním singlem, na kterém se 28letá milovnice třpytek podílela, byla Pitbullova country tancovačka Timber v roce 2013.

Ke$ha_Today_Show2_2012

Právníci zpěvačky tvrdí, že ji Sony chce psychicky, finančně a kariérně zničit. Potom, co obvinila Dr. Lukea je velmi nepraděpodobné, že by společnost investovala do Keshiny hudby. Fanoušci i mnohá média jsou zklamaná. Hodně se diskutuje také americký soudní systém, který tímto rozhodnutím údajně nadřazuje obchodní smlouvu nad lidskou důstojnost.

5515071792_3ae57f1fe0_z (1)

Zpěvačku veřejně podpořily její kolegyně jako Lady Gaga, Lily Allen, Mara Wilson, Wale, Ariana Grande, Lorde a Kelly Clarkson. Ta byla na Twitteru asi nejkonkrétnější: “Snažím se radši neříct nic, když o nějakém člověku nejde říct nic hezkého. Takže tohle jsem já, jak neříkám nic o Dr. Lukeovvi.“

No. Co dodat. Snad jen, že vlastní jméno Dr. Lukea je Lukasz GOTTWALD… ehm.

 

Kompot je hodina s tím nejsladším z hudby i společnosti. Popscénní koutek Radia Wave, který vás nakrmí zhuštěným mixem nejšťavnatějších událostí a zavaří těm, o kterých se mluví. Pořad můžete poslouchat každý pátek v premiéře od 20:00 a všechny audio záznamy najdete zde.

hanabiri@gmail.com