Home / Journals  / Kitti  / Black&white Richonne

Black&white Richonne

Nedávno jsem pro vás psala o televizních událostech letošního jara. Jenomže to jsem ještě netušila, že v poslední episodě The Walking dead se Michonne (černoška s katanou) dá dohromady s Rickem (běloch v kovbojských botách). Kdo neviděl, pardon.

Nedávno jsem pro vás psala o televizních událostech letošního jara. Jenomže to jsem ještě netušila, že v poslední episodě The Walking dead se Michonne (černoška s katanou) dá dohromady s Rickem (běloch v kovbojských botách). Kdo neviděl, pardon. Já jsem brečela štěstím, následně jsem šla svou radost sdílet na instagram s dalšími fanoušky, ale tam mě radost přešla. Vážně jsou všichni na světě rasisti?

 

obrázek 2

 

Přiznám se, že na oficiální stránce pořadu jsem nečekala, že se s něčím takovým setkám. Rasově vyvážený seriál, který jednou týdně sledují milióny diváků, naplňuje všechna kritéria lidských hodnot. Je jedno, jakou máš barvu kůže nebo odkud přicházíš, jde o to, zda máš morálku a nezradíš svoje přátele. Fanouškovská základna je ohromná a tvůrci seriálu se vážně netají tím, že sjednocování Ameriky a různých etnik je jejich posláním v druhém plánu příběhu.

 

92d7597d1906046be6e602bf6e8f28f1

 

Michonne je mojí nejoblíbenější postavou. Mladá emancipovaná Afroameričanka, která měla dva milence najednou a z toho jedno dítě. O vše přišla díky „walking dead“  a propadla se do naprosté prázdnoty, ze které ji vytáhli až kamarádi z naší televizní party. Michonne se stala nepostradatelnou, protože dokonale ovládá umění meče a má morální zásady chování, jenž jsou neotřesitelné. Rickovi stála vždy po boku a chránila jeho rodinu. Zde máte 101 důvodů proč je milovat.

 

 

Jako milovník afroamerické kultury jsem tiše doufala, že se to vážně stane. Že se dožiju, že v hlavním vysílacím čase se dá tahle černá holka dohromady s tímhle bílým klukem. To se nestalo ani v Beverly Hills! Tu epizodu jsem viděla už třikrát, když píšu tenhle článek, zase se na ni koukám a nechápu. Nechápu, jak je možné, že někdo z diváků je značně proti.

 

obrázek 4

 

Ale my, co smýšlíme jinak, musíme být silní. Modleme se, aby Michonne nebyla sežrána zombáky na nátlak nespokojených fanoušků – rasistů. A že scénáristi budou jasně slyšet moje volání z Evropy: „Prosím, my tohle potřebujeme!“

 

 

obrázek 1

 

Český divák a každý divák na světě vůbec musí mít pocit, že láska rasové rozdíly přenáší. Že holky jako je Michonne si zaslouží nejkrásnějšího chlapa a hrdinu Ricka. Že Michonne nemusí stepovat nebo zpívat blues, či snad nosit na hlavě banány … Ale může ovládat východní bojové umění a mít potenciál vést skupiny bílých přeživších. A nikdo si z ní nebude střílet.

 

obrázek 3

 

Herečka  Danai Gurira, která Michonne ve WD hraje, má ve všem docela jasno a šíří osvětu dál. Díky bohu!

obrázek 1 (1)

obrázek 2 (1)

 

Ameriky jsem si přivezla tričko Led Zeppelin a Michonne vymalovanou na obrázku. Zapsala jsem se na kurz taiji, protože na stěně centra visela katana. Vlasy si onduluji pomádou na afro z Bronxu. Kdo by si byl pomyslel, že moje ženské vzory ve středu Evropy budou afroamerické?
A proto je moje mírové heslo #Richonne. Spojení dvou světů, bílého a černého, které Amerika stvořila a neustále separuje.

 

c19a4e92f6a5b95cfc4b441f06d1fc77

 

Pokud v seriálu přežijí Rick i Michonne a zplodí nové milé a hodné lidi, budu strašně spokojená. A napíšu moc hezký komentář na jejich instagram. A třeba se někdy Jimmy Fallon přestane všech přistěhovalců do Ameriky ptát, jak se u nich slaví Vánoce. UŽ SE NA TO NEPTEJ!

 

 

 

Tak tedy, těšme se, jak se tenhle vztah bude dál vyvíjet. Docela na tom totiž záleží. Be strong AMC! Save Richonne!

killik@seznam.cz