Home / Life & style  / Fashion  / Kompot: dream joby a africká popkultura

Kompot: dream joby a africká popkultura

Zajímá vás PR, televize a cestování a přáli byste si pracovat pro velkou mediální společnost? Poslechněte si pořad Kompot Radia Wave!

Zajímá vás PR, televize a cestování? Hostem pořadu Kompot – Radio Wave​ byla Eva Dvořáková, která propaguje televizní pořady společnosti NBC Universal​ po celém světě. „Africký hip hop a pop jsem objevila díky služebním cestám do Jihoafrické republiky a také spoluprací s různými africkými celebritami. Chytlo mě to. Je to zajímavá kombinace hip hopu, r’n’b a popu, jak ho známe, ale hudba má i další dimenzi s tradičními africkými rysy,“ říká Eva, která pracuje v londýnské centrále.

 

Afropop se nevyznačuje jen specifickým soundem, ale i módním cítěním, které propojuje tradiční africké střihy a látky a západní módu. O tzv. „lagoském stylu“ Wizkid mluvil i nedávno v rozhovoru pro časopis Vogue, který ho označil za nejlépe oblékaného Nigerijce. Právě Lagos, největší město Nigérie, je podle Evy Dvořákové tím nejlepším místem pro party: „Paří se všude, i ve všední dny. Je to rozjetější město než Londýn nebo New York.“

wiz

Hlavní náplní Eviny práce je komunikace a propagace pořadů, jejichž hlavními hvězdami jsou známé osobnosti, a díky tomu cestuje po celém světě.  Beyoncé je sice královna popu na celém světě, ale třeba v Africe se jí slávou vyrovnají i lokální hvězdy. „Každá země má svoje vlastní celebrity a interprety, každopádně je pár jmen, především z Nigérie, která jsou známá na celém kontinentu, ale spolupracují i s americkými producenty nebo interprety, například Wizkid nebo Fuse ODG,“ vysvětluje Eva.

„V playlistu Kompotu zazněl i singl One Dance, na kterém hostoval právě Wizkid, mladá nigerijská popová senzace a jeden z nejviditelnějších interpretů současného „afropopu“, který proniká i do hitparád „Západu“, nebo v případě Afriky spíš „Severu“.

Kompot je hodina s tím nejsladším z hudby i společnosti. Popscénní koutek Radia Wave, který vás nakrmí zhuštěným mixem nejšťavnatějších událostí a zavaří těm, o kterých se mluví. Pořad můžete poslouchat každý pátek v premiéře od 20:00 a všechny audio záznamy najdete zde. Moderují ho Hanka Biriczová a Šimon Holý.

hanabiri@gmail.com