Home / Shop  / Fashionbook+Zuzana Kubíčková= PAPER DOLL

Fashionbook+Zuzana Kubíčková= PAPER DOLL

Nejstylovější vystřihovánka na českém trhu.

Pokud jste vyrostli ještě za socialismu, možná si na ni vzpomenete. Vystřihovací papírová panenka, co se nalepila na magnety a měla umělohmotný podstavec. V krabičce, která byla součástí balení, měla celý svůj šatník, který neopomíjel žádnou životní příležitost: od plavek po svatební šaty.

 

Myslím, že někde u téhle panenky vznikla moje láska k módě. Vidíte, jak hračka dokáže někdy předurčit životní profesi. Když jsem zhruba před dvěma lety objevila antistresové omalovánky, úplně mě pohltily. Rodina a blízcí přátelé ví, že nejradši zůstávám doma, vybarvuji si (říkám tomu, že tvořím) a poslouchám u toho historické dokumenty.

 

Nápad vytvořit vystřihovánku nebyl nijak převratný, byl tu se mnou pořád. Udělat vlastní papírovou hračku s českým návrhářem nakonec bylo docela snadné, když jsem od začátku měla jasnou představu, s kým tohle chci vytvořit.

 

Ačkoliv je tvorba Zuzany Kubíčkové velmi ženská a sexy, svět jejích modelů je plný barev a hravosti. Jako když si představíte luxusní čaj o páté v květinové oranžerii, chichotání a vůni mandlových svíček.

zuzana_kubickova38192_1

Tak se zrodila Paper Doll, troufám si říct, že nejstylovější vystřihovací panenka na českém trhu. Pokud najdete jinou, která bude hezká a vkusná, pošlete mi prosím její obrázek.

Zuzana Kubickova_AW 2016_Paper_Doll_ukazka (1)

Zuzana Kubíčková ručně kreslila panenku a každou její vrstvu. S kaligrafickou precizností, ve svém rovně střiženém mikádu mi připomínala japonského umělce, který neodloží tužku, než každá čárka bude úplně dokonalá.

2 3 5

Věřím, že potěší kohokoliv, kdo touží po kráse a zároveň miluje věci nejen vidět, ale také cítit v ruce.

 

Vystřihovánka Fashionbook a Zuzana Kubíčková stojí 249 Kč a je k dostání v Page Five a na DesignSupermarket.

 

Pokud si přejete vystřihovánku objednat, napište na info@fashionbook.cz a pošleme ji poštou.

 

 

anit@fashionbook.cz