Home / Life & style  / Living  / Kavárny, které v Praze musíte navštívit

Kavárny, které v Praze musíte navštívit

Kam dnes i zítra?

  • Nové podniky i ty, které jsou v metropoli už několik měsíců, představuje náš mikro průvodce.
  • V řadě z nich si můžete pochutnat na výborné snídani.

Některé z kaváren se vyrojily právě teď jako houby po jarním dešti, jiné zas otevřely už před pár měsíci. Rozhodně ale spadají do kategorie nováčků, které třeba ještě neznáte, ale za seznámení určitě stojí.

Mezi Srnky

Sázavská 19, Praha 2

Oblíbený podnik naší šéfredaktorky Anit, který servíruje ty nejlepší snídaně na Vinohradech. Což je odvážné tvrzení vůči kavárnám Monolok, Kaaba či Le Caveau. Ale managerka podniku Tereza Šerá umí z podniku vykouzlit místo, kam se budete chtít až notoricky vracet. Ve všední den si můžete objednat obědové menu, které vás překvapí svou sezónností a netradičními kombinacemi. Anit vám vzkazuje, že tu dělají koprovku, o které se vám bude zdát.

Urban Café

Na Poříčí 37, Praha 1

Úplně nový podnik, kde se nám líbí spoustu zeleně, dobrá káva a nabídka bezlepkových dezertů. Navíc, v okolí Prahy 1 je každé místo, kde se vám bude dobře relaxovat i pracovat, velká výhra. Někdy se vám totiž do Karlína, na Vinohrady nebo Letnou, nechce.

Super Tramp Coffee

Opatovická 18/průchod ze Spálené 15, Praha 1

Tajné místo v těsné blízkosti Národní třídy. Stačí projít průchodem vedle tramvajové zastávky uzlu nočních spojů a ocitnete se na krásném, omšelém a lehce tajuplném dvorku. Jako oáza na poustevníka tu na vás čeká krásná kavárna, která je sestrou už zavedeného I Need Coffee na Palackého náměstí. V teplých dnech si vezměte kávu či limonádu na zahradu a užívejte momentu.

Cafefin

nám. J. z Poděbrad 1407/4, Praha 2

Dříve tu byla francouzská cukrárna, kterou nahradila vietnamská kavárna. Tu provozuje rodinná firma PHO VIETNAM TUAN & LAN, co má v Praze stejnojmennou restauraci. Bohužel sem nesmí psi, což Vinohraďanům, co si potrpí na mazlíčky asi lehce vadí. Náplastí může být přívětivý interiér, slané i sladké dobroty, veganské Nemléko či polévky.

klara.hrabetova@yahoo.com