Home / Life & style  / Living  / Mileniálové milují pokojové rostliny

Mileniálové milují pokojové rostliny

Nesnáším trendy věci, které najednou dělají všichni. Nepotřebuji jíst bezlepkové koláčky, veganské frapuccina a odmítat mléko.

  • Velkou oblibu u městské „mládeže“ ve věku od 15 do 35 let právě zažívá pěstování pojových rostlin.
  • Jedná se o kaktusy i řadu dalších druhů, kritériem je, aby vypadaly fotogenicky na Instagramu.

 

Právě jsem si dovezla svůj skleník ve tvaru domečku z Ikei a usazuji do něj kaktusy z Baumaxu. Mám z nákupů větší radost, než kdybych si právě ulovila nějaký módní kousek na blešáku. Kdybych tušila, že pěstování pokojových rostlin jednou bude tak trendy, starala bych se o svůj prastarý fíkus už dávno lépe.

 

„Old is new cool“: současné mileniály opravdu nebaví tolik chodit večer ven. Místo toho pózují na internetu, předplatí si Netflix a sjíždí u něj Tinder. Protože většinu času prožíváte uvnitř, taky chcete, aby to tam nějak vypadalo. Nejsnažším způsobem, jak si za málo peněz nadekorovat pokoj, je stylová rostlina.

Happy new week and happy #MonsteraMonday ! 🌿🌿🌿🌿🌿 📷:@herz.und.blut at @timlabenda #urbanjunglebloggers

Příspěvek sdílený Urban Jungle Bloggers™ (@urbanjungleblog),

Blogerky Rozi a Zuzka mě teď také na Facebooku pozvaly na Zelenou Swap Party. Nebude se tu pít mentolový likér ani měnit zelené oblečky. Podle popisu události si tu můžete vyměnit tlustice, filodendrón nebo třeba kaktus.

Taky se dozvíte, jak se o své nové zelené kamarády starat, protože nechat své pokojové květiny zajít je stejný zločin, jako netřídit odpad.

Trend tohoto zahradničení uvnitř se k nám dostal z Ameriky, kde už v roce 2015 se o tento koníček zajímalo 6 miliónů lidí ve věku 18-34 let.

Pokud chcete být super IN, musíte si koupit bibli pěstování pokojových rostlin. Nečekejte ale žádného Přemka Podlahu, Urban Jungle od Igora Josifoviče je pastvou pro oči.

 

Nesnáším trendy věci, které najednou dělají všichni. Nepotřebuji jíst bezlepkové koláčky, pít veganské frapuccina a odmítat mléko. Moje tělo nebojuje s žádnou potravinovou alergií a je mi příjemně bez extrémů. Ale víc rostlin v bytě jednoduše způsobuje to, že jsem tu radši. Je mi příjemněji, klidněji, víc se těším na návrat. Proto pocit, že jsem vypěstovala něco, co se má čile k životu, mi pomáhá překonat odpor k tomuhle stádnímu, i když velmi sympatickému trendu.

 

anit@fashionbook.cz