Home / Journals  / Anit  / Proč se přestat dívat často do zrcadla

Proč se přestat dívat často do zrcadla

Pocit štěstí nepřichází s dokonalostí, ale prostřednictvím klidu.

  • Kosmetická guru Bobbi Brown radí zahodit kapesní zrcátko i přestat se děsit slunce.
  • Psychologické studie odhalují, že častější pohledy do zrcadla umocňují pocit úzkosti.
  • Postoj nedívat se do zrcadla často je odpovědí na dokonalostí posedlou virtuální realitu.

 

Viděli jste nejnovější selfie Kylie Jenner, kde pózuje jako panenka Barbie? Bulvár začal okamžitě spekulovat, že se popiskem, vycházejícím z textu songu od švédské Aqua, přiznává k plastickým operacím.

 

life in plastic it’s fantastic 😛

Příspěvek sdílený Kylie (@kyliejenner),

 

I když fotka získala 1, 8 miliónů srdíček, vzbuzuje obavy. Na druhé straně stojí postoj třeba Bobbi Brown, zakladatelky slavné kosmetické značky, která se během své kariéry vždy snažila podporovat přirozený vzhled svých zákazníků. Vizážistka tvrdí, že čím méně se budeme dívat do zrcadla, tím se budeme cítit lépe. „Přestala jsem používat make-up na celou tvář. Stačí mi korektor a rtěnka, když mám náladu,“ řekla v jednom nedávném rozhovoru. Podporuje také šediny, vrásky i pigmentové skvrny. Všechno, co není posedlost.

Pocit štěstí nepřichází s dokonalostí, ale prostřednictvím klidu. Toho těžko můžeme dosáhnout, když denně strávíme tolik času u lesklé plochy, která vždy ukáže alespoň malý detail, který se nám nebude líbit. Když se méně prohlížíme, začínáme být laskavější k sobě i ostatním. Nebudeme už tak striktně hodnotit kolemjdoucí, lidi na večírku, nikoho. Konečně klid od otravné nespokojenosti. Můžeme se soustředit na něco, co nám dělá opravdovou radost, pro koho je to vlastní vzhled? „Jednou mi kluk na rande řekl, ať si nechám laserem odstranit žilku na obličeji. Pořád se nastavoval pouze jednou stranou obličeje, prý z téhle strany vypadá fotogeničtější,“ vyprávěla mi jednou kamarádka.

Chudák.Asi si nedovedl představit, že by mohl nabídnout něco víc než to, jak vypadá. Až příště půjdu okolo zrcadla, vypláznu na něj jazyk.

 

 

anit@fashionbook.cz