Home / Life & style  / Living  / Koho sledovat na Instagramu: Otcové jak se patří

Koho sledovat na Instagramu: Otcové jak se patří

Účet @dontforgetdads ukazuje, že existují rodiny, kde funguje rovnost mezi otcem a matkou.

  • V rámci Dne otců, který v Čechách ještě není příliš rozšířen, doporučujeme Instagramový účet @dontforgetdads

„I don’t babysit, I parent“  je podtitul tohoto profilu, který zobrazuje otce s malými dětmi z celého světa. V rámci naší i celosvětové společnosti  provádí důležitou osvětu. Ukazuje muže, kteří nepomáhají s dítětem, ale rovným dílem se podílejí na jejich výchově.

Nenechávají péči o miminko, batole či předškolní dítě na své partnerce, nezačínají se o potomka zajímat ve chvíli, kdy „s ním začne být nějaká legrace“. Jsou u své ratolesti od momentu jejího vzniku, příchodu na svět po její sžívání se ním. Chtělo by se použít sloku songu Annet Charitonové, že „tak to má být“.

 

Účet @dontforgetdads ukazuje, že existují rodiny, kde funguje rovnost mezi otcem a matkou. Nikoliv tradiční role složitého ženského údělu, kdy matka se stává jakousi rodinnou managerkou, vrchní velitelkou, ale zároveň také otrokyní a muž je ten, co milostivě přiděluje finance a nezúčastněně si čte na gauči noviny.

 

Rodičovství může být ta nejlepší věc, co vás v životě potká. Záleží na podpoře okolí, ale především na partnerech samotných. Jak zapojí svou velkorysost, laskavost a schopnost empatie i v momentech, kdy se vám chce spát, trpíte chronickou únavou nebo potřebujete jen chvilku pro sebe.

anit@fashionbook.cz