Home / Journals  / Anit  / Šary Vary Módička

Šary Vary Módička

Karlovarský filmový festival byl včera zahájen už po padesáté druhé. Přítomna byla Uma Thurman, Jiří Bartoška, Casey Affleck i Klára Issová s novým přítelem. V knize Garance Doré se vypráví historka, jak jedna z jejich

  • Karlovarský filmový festival byl včera zahájen už po padesáté druhé.
  • Přítomna byla Uma Thurman, Jiří Bartoška, Casey Affleck i Klára Issová s novým přítelem.

V knize Garance Doré se vypráví historka, jak jedna z jejich kamarádek nešla na pařížský fashion week, ale všechno věděla díky sociálním sítím. Cítím se podobně vůči festivalu ve Varech, kam by mě momentálně nikdo nedotáhl ani párem volů. (Lžu samozřejmě, ale kdo by mezitím odžil moje povinnosti v Praze?).

Zůstat mimo dění taky samozřejmě nechci, protože FOMO je silnější i v případě, že na sobě denně pracujete podle metod doktorů Freuda i Nešpora.

 

Se sebepoznáním souvisí i následující fakt: je mi líto psát módní policii a kritizovat kohokoliv. Ti chudáci, co se jim to nepovedlo, se totiž snažili, strojili, investovali, a ačkoliv žijí ze své slávy a je to vlastně jejich zaměstnání, nechat se hodnotit lidmi jako jsem já, je to celé mrzuté. Někdy ale zůstává rozum stát, jako v případě Jitky Čvančarové. Charismatické a chytré dámy, kterou už asi omrzela přezdívka „česká Sophia Loren“, takže to přehodila na „českou Dolly Buster“. (Aha, ta vlastně už Češka je).

52. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary byl 30. 6. 2017 zahájen v hotelu Thermal., Image: 339747794, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, Night Star

O zbytku outfitů škoda mluvit, protože to všem sluší. Konečně je i český filmový festival podpořen návháři a značkami, co oblékají celebrity, i službami vizážistů a kadeřníků. Je to win/win situace, všichni jsou krásní a ještě se podpoří komerční potenciál značek, na čemž není nic špatného. Protože, haló, peníze chceme vydělávat všichni.

Moc nechápu spíš tanečky okolo: proč vedení festivalu pozvalo úplně nemožného hosta v podobě Casey Afflecka. Muž, který byl několikrát obviněn ze sexuálního obtěžování svých kolegyň, se ale může u nás cítit velmi pohodlně, protože v Čechách se z „nějakého plácnutí po zadku věda dělat nebude“. Bodejť. Ženská patří k plotně, a kdo nechce, je chlupatá feministka.

Chlupů ve Varech moc neuvidíte, všichni jsou dokonale krásní, jako Karolína Kurková nebo Daniela Peštová. Nudím se a vyčkávám skandály.

PS: Proč Kláru Issovou a jejího přítele, o kterém už bulvár stihl zjistit, že miluje lezeckou stěnu, obléká stylista Dušan Chrástek?

 

anit@fashionbook.cz