Home / Life & style  / Living  / Proč jít k Myšákovi?

Proč jít k Myšákovi?

Klidně si ten chlebíček vyfoťte, je to tak v pořádku!

  • Nový podnik od Ambiente v centru Prahy navazuje na legendární prvorepublikovou cukrárnu Myšák.
  • Až do neděle 17.9. platí zkušební provoz, kdy jídlo i nápoje stojí polovinu avizované ceny.

„Ladíme ještě vše za pochodu. Aby byli spokojení naši hosté, i my mohli poskytovat co nejlepší servis,“ říká mi usměvavá dáma v pruhované uniformě s motýlkem, kterou navrhla Kristina Netíková. I když je Myšák otevřen teprve pár dnů, fotky chlebíčků a žloutkových věnečků zaplavily sociální sítě.

Vše, co Ambiente dělá, je momentálně nesmírně trendy. Dokonce natolik, že se někteří snaží těmto podnikům vyhnout. Chtěla bych jim touto cestou vzkázat, že je to škoda. Myšák je totiž dalším do detailu vyladěným konceptem, kde na interiéru pracovali nejlepší čeští designéři jako Michal Froněk nebo Michal Bačák.

Perfektně vyškolený, usměvavý personál, který vám vždy poděkuje a pomůže, pokud si potřebujete vybrat z menu, vyjít do druhého patra s kočárkem nebo jen umí dát najevo, že vás rád vidí. Je mi jedno, jestli je to naučené, působí to na mě autenticky.

„Pamatuju si ještě ten původní interiér s plyšovými sedačkami,“ říká mi táta, který coby dítě chodil do Myšáka se svým dědečkem. Sedíme v prvním patře a téměř se neslyšíme, navzdory tomu, že dole panuje úplný klid. Kulaté mramorové stolky a černé židle připomínají podnik, kde jsem byla ve Vídni a nedokážu si na jeho jméno vzpomenout. Klidně bych si sem vzala noviny a hodinu si hrála na to, že každou chvíli dveřmi přijde Franz Kafka a Franz Werfel, ale proudí sem tolik lidí, že nás to po chvíli vyžene ven.

Fandím odkazu na tradiční prvky české (gastro) kultury, možná proto, že mám občas problém najít tu něco dobrého, ikonického, obdivuhodného. Laskonky jsou vlastně makronky, jenom nehýří barvami, napadá mě. České věci začínají být cool, což pro mě jako pro generaci, která kdysi toužila oslavit narozeniny v koutku s Ronaldem McDonaldem, je poměrně zásadní změna.

Tak my už taky💛☕️#kremroleavěnečekbff #vscocam

Příspěvek sdílený Tereza (@ffreshjuice),

Takže, když vidím všechny ty fotky s chlebíčky, větrníčky a dalšími dortíčky od Myšáka, považuju je za sympatičtější než makronky s venti latté z kávových řetězců.

 

celodenní brunche v @cukrarna.mysak 🐭🖤

Příspěvek sdílený Pavlina Jagrova (@pavlinajagrova),

Chodit sem bylo IN chodit už od roku 1911, není tedy skvělé, že tradice znovu ožívá?

Myšák

Vodičkova 710/31, Praha 1

Bistro 8 je na Vinohradech!

Jíst Brno!

Tři tajné pražské gastro tipy

anit@fashionbook.cz