Home / Life & style  / Průvodce newyorskými kavárnami: prověřeno Instagramem (OK, i v IRL)

Průvodce newyorskými kavárnami: prověřeno Instagramem (OK, i v IRL)

Po prohlédnutí článku budete mít pocit, že jste si to kafe taky dali.

  • Milujete New York, kávu a Instagram? Jinými slovy, sedí na vás „odborné“ definice generace Y? Čtěte dál, máme pro vás tipy, kam na flat white a avotoasty v NYC.
  • A na cool instagramové účty jako bonus.

Při nedávné cestě do New Yorku jsem odhalila jeden zásadní fakt. A to, že jsem asi opravdu jedno velké, mileniálské, kavárnové klišé. Teď nemám na mysli nutkavé puzení zdokumentovat každý šálek naplněný kofeinem a jeho následné sdílení, jako by šlo o to nejúžasnější, co mě v životě potkalo. Nad tím se už nikdo nepozastaví.

Zmíněné prozření vyvolala skutečnost, že jsem zhruba 90% navštívených podniků objevila už před odjezdem na Instagramu. Ať už díky sledování zajímavých, v NYC žijících slečen nebo kvůli své obsesi fotkami flat whitů a avotoustů.

Avokádová vsuvka: Posedlost touto potravinou je vyvolaná nejen tím, že je avokádo děsně moc trendy (Ještě je, ne? Nebo máme teď jinou hip potravinu?), ale pravděpodobně i mojí neschopností vykonat v blízkosti kuchyňské linky cokoliv složitějšího, než je aplikování rozhňahňané nazelenalé hmoty na (ideálně) předkrájený krajíc chleba. (Však víte, strach z tepenného krvácení způsobeného krájením.)

Ať tak, či tak, na feedu i ve Stories na mě vyskakují fotky designových interiérů kaváren a posty s hashtagy #coffeeart a #breakfastofchampions.

Dlouhému úvodu konec – promiňte, v běžném životě nemluvím, ale dejte mi klávesnici a spletitá souvětí se jen hrnou – ráda bych se s vámi podělila o pár newyorských kavárenských pokladů. A přísahám, že i krom hezkého Instagramu mají výtečnou kávu, úžasné avokádové tousty a mandlové mléko je tam samozřejmostí.

 

@citizensofchelsea

Na svůj iPhone přísahám, že tam zažijete opravdovou avokádovou rozkoš

@bluestonelanecoffee

@greecologies

@_mamannyc_

@jackswifefreda

@happybonesnyc

Kelímková láska č. 1.

@thebutchersdaughter_official

Losangelská klasika se dvěma pobočkami v NYC.

@sundayinbrooklyn

Vyhlášené jsou jejich palačinky. Jen malé varování: je to porce tak cca pro patnáct lidí. Patnáct hladových lidí.

@tobysbrooklyn

@gasolinealleycoffee

Tahle byla objevena na Man Repeller – Leandra Medine tam chodí na cappuccino s mandlovým mlékem. Prý je top. Prověřeno. Odsouhlaseno.

@chachamatcha

To až vás přestane bavit obyč kafe. Zářivě zelená tekutina a interiér v barvě cukrové vaty – dvě věci vyvolávající ultra optimistickou náladu.

A i když se do New Yorku nechystáte, koukněte na Instagramy. Jsou super a co je lepší než kavárenské posty ve chvílích, kdy nutně potřebujete prokrastinovat? Rozumějte ve čtvrtek v 15.30 v práci.

Za pouhých 10 dnů ve Velkém jablku se dá stihnout tak 0,000001% původně naplánovaných věcí. Berte tedy tipy opravdu jen jako mini inspiraci. A teď je řada na vás: jaké jsou vaše oblíbené podniky? V New Yorku, v Praze, v Amsterdamu… A to v obou světech – v tom virtuálním i v tom reálném.

kkuldova@gmail.com