Home / Life & style  / Fashion  / Vánoční wishlist Fashionbooku

Vánoční wishlist Fashionbooku

Potěší nás samozřejmě i čokoláda, světový mír, rovnost mezi ženami a muži, mátový čaj nebo pletené ponožky od babičky.

  • Tohle je ale čiště prozaicky materiální seznam Ježíškovi i Mojžíškovi. Velmi pravděpodobně si přání z něj splníme sami. Anebo taky ne.
  • Potěší nás samozřejmě i čokoláda, světový mír, rovnost mezi ženami a muži, mátový čaj nebo pletené ponožky od babičky. Taky, když nám napíšete, zda jste přispěli na nějakou charitu.

 

Baťoh Primus, Alexmonhart, 7550 Kč

Málokterý kousek současného českého designu má takhle ikonický status. Má nadčasový design, vejde se do něj celá kancelář, dá se předělat do kabelky, vejde se do něj počítač. Co víc si přát?

Cokoliv voňavého od Aesop!

Protože je to inteligentní kosmetika vytříbeným designem. Nenabízí zázraky, neotravuje vás reklamami, má krásné obaly. K dostání v Ingredients.

Náušnici ze 14karátového zlata od české značky šperků Antipearle. Vypadá jako roztomilý zoubek.

Vzdělávací kurz od Piaristů

Dnes můžete jít na lekci čehokoliv, ale najít ty opravdu kvalitní, co vám předají důležité znalosti, je těžké. Kurzy od Piaristů máme vyzkoušené a chceme se u nich učit dál! Pořiďte nám třeba ten o sociálních sítích!

Tělový krém, Kiehl’s, 820 Kč

Jestli se na něco do koupelny po dlouhém zimním dnu těšíme, tak je to právě tenhle produkt. Obsahuje kakaové máslo, sezamový olej a beta-karoten, takže i zimou šedo-modrá kůže díky němu vypadá zářivě a zdravě.

Tričko s vlastním potiskem, Levi’s, 599 Kč

Během pár minut si můžete dát na triko cokoliv, co chcete. Nabízí to Print Bar v pražském Levi’s Tailor Shopu na Václavském náměstí 10.

Kniha All I Want for Chrismas, Is Gucci

Módní dům na knize spolupracoval s ilustrátorem Ignasi Monrealem, aby vytvořili uměleckou publikaci, která dokázala přeměnit obyčejný katalog vánočního zboží do scenérie snů.

Vesta z města

Moje babička Idunka mi před více než patnácti lety upletla krásně barevnou a teplou vestu, kterou dodnes velmi často a ráda nosím,” říká Veronika Ruppert, která je spoluautorka projektu Vesta z města. Ručně pletené vesty přes léto napletla jedna z plzeňských pletařek projektu Ponožky od babičky. ”Stále drží a vypadá dobře. Zabalila jsem si ji i na svou první cestu do Chicaga, kam jsem poprvé zamířila letos v březnu. Ve větrném a sychravém velkoměstě, kde se většina lidí obléká do pěkného, ale zaměnitelného oblečení známých značek, jsem si uvědomila, jak praktický, osobitý a milý pro mě tenhle ručně vyrobený kus oděvu je. Byl to můj malý kousek domova.” Koupíte tu.

Porcelánový hrneček,Lípa, 490 Kč

Na voňavý ovocný čaj v chladném zimním odpoledni. Na horké kakao u pohádek. Na svařené víno, které provoní celý dům.

Cokoliv od Nanushky

Kultovní maďarská značka, s jejíž zakladatelkou Sandrou Sandor jsme kdysi dělali rozhovor, představuje něco, co chce nosit každá it-girl. Jednoduchost, sofistikovaný design, nadčasovost.

 

Aesop: inteligentní kosmetika s vytříbeným designem

Rozhovor se Sandrou Sándor, autorkou východoevropské značky, kterou milují Japonci

anit@fashionbook.cz