Home / Life & style  / Beauty  / Jak někomu vybrat ten nejlepší parfém

Jak někomu vybrat ten nejlepší parfém

Tak, aby ho obdarovaný neposlal dál.

  • Vše o alchymii- jak koupit někomu vůni, kterou bude nosit.

Ještě před nedávnem byly parfémy považované za zcela nevhodné dárky. Dnes už tenhle mýtus neplatí, protože právě kosmetika je třeba nejčastějším vánočním i narozeninovým dárkem. Alespoň podle nejrůznějších PR průzkumů. Zapomeňte také na stereotypy, podle kterých máte dámám pořizovat květinovo-ovocné vůně a pánům takové, co mají v sobě dřevité a kouřové tóny. Vládne gender fluidita, a to i na parfémovém poli.

Parfémy, díky kterým bude podzim stát za to

Detektivní práce

Trochu pátrat ale budete muset. Zjistěte, jaké ingredience má váš obdarovaný rád. Květinové, orientální, dřevité, ovocné, chypre a další. Pořídit podobnou vůni, jakou má dotyčný rád není faux pas. Na každou příležitost se totiž hodí něco jiného. Třeba tu od vás bude používat na večer, nebo naopak v létě.

Byredo a Ikea vytvoří neviditelný parfém

Na míru

Až budete vůni vybírat, pamatujte, že tak nečiníte pro sebe. Berte v potaz životní styl člověka, kterému chcete parfém nadělit. Například dívka, kterou baví sport a je neustále v pohybu, pravděpodobně ocení svěží, ale rozhodně ne banální vůni od Atelier Cologne.

Mandarine Glacial, Atelier Cologne, čistý parfém, 30 ml prodává parfumerie Sephora za 2090 Kč

Zahrát si můžete i na psychology. Drama queens budou chtít udělat dojem těžší kořeněnou vůní, která se nese jako císařovna.

Fléur De Peau, Diptique, EdP 75 ml, prodává Ingredients za 3 300 Kč (k dostání od 1. března)

Někomu, kdo zatím v parfémovém světě ještě tápe, může přijít k chuti květinová klasika. Diorem nikdy nic nezkazíte.

Miss Dior, EdP 50 ml za 2700 Kč prodává parfumerie Sephora

Jak testovat

Na zápěstí či na papírku (blotter). První dojem, který z pafému máte, je velmi důležitý, i když to, co cítíte jsou svrchní nóty. Nechte ho na ruce „dýchat“, po pár minutách si k němu přivoňte znovu.

Trendy ingredience

Teď je v kurzu růže v kombinaci s tuberózou, bílými květinami a tabákem. Velký dojem také dělá flakon. Parfém je poměrně drahý dárek a jeho obal musí vyvolávat chuť ho používat nebo si ho vystavit.

 

Jarní parfémy, kterými nebude vonět každý

 

llana@gmail.com