Home / Life & style  / Co poslouchá Hana Lazy Eye

Co poslouchá Hana Lazy Eye

Volume up! Návrhářka Hana Noble nám prozradila své hudební rituály, srdcovky i guilty pleasures

  • Máme pro vás novou hudební rubriku!
  • Vznikla trošku sobecky, přiznáváme. Často nevíme, co si pustit, a nejlepší je inspirovat se lidmi, které obdivujeme.
  • Takže, volume up a vychutnejte si playlist Hany Noble z Lazy Eye. (P.S. guilty pleasures included!;)

Objevovat nové interprety nebo si připomenout ty zapomenuté je vždycky fajn. A i když Spotify odvádí dobrou práci, někdy je náročné si v jeho nepřeberném množství playlistů najít ten, na který je v dané chvíli nálada. Chce to nasměrovat příliš mnoha možnostmi zmatenou mysl.

A protože vám (no, i nám:) chceme usnadnit život, jak jen to jde, čas od času vám představíme rozmanité hudební seznamy od zajímavých osobností české kulturní a módní scény.

Novinky i starší poklady, chuťovky pro fajnšmekry i profláklé hity – vše je povoleno a playlistové kreativitě se sebemenší meze nekladou. Máme jen jeden jediný požadavek: Prozraď nám, co tě právě teď v hudbě baví. Žádné tajnosti a intelektuální zábrany stranou, nás zajímají (a to hodně!) i hudební guilty pleasures.

HUDEBNÍ TAJNOSTI HANY LAZY EYE

Jako první vám představíme výběr sestavený návrhářkou Hanou Noble tvořící pod značkou Lazy Eye. Její nádherné retro modely jsou na Fashionbooku pravidelnými hosty a my jsme zase pravidelnými návštěvníky v jejím showroomu v centru Prahy.

Vše, co z díly Lazy Eye pochází, má nezaměnitelný rukopis. Ať už se jedná o sebevědomě ženské šaty, které říkají přesně to, co je v dnešní době potřeba sdělovat – jsem žena, stojím si za tím a ani na vteřinu mě nenapadne to zpochybňovat, skrývat nebo se za to „omlouvat“! – nebo o lookbokykteré vás přenesou do jiných světů, do příběhů se silnými hrdinkami, ke kterým je tak motivující vzhlížet.

Lazy Eye: Pop

 

Jsou to útěky od reality do snovější, podnětné říše. A přesně takové stavy mysli dopřává i hudba. Proto pro vás máme návrh: pusťte si Hany playlist a prohlížeje si fotky k jarní kolekci Lazy Eye a bude vám krásně…

S HANOU O HUDBĚ

Jaké chvíle si bez hudby neumíš představit?

Jízdu autem, večírky, své služby v showroomu.

Máš své vlastní hudební rituály?

Poslouchám hudbu jen z vinylů nebo počítače zapojeného do zesilovače. Videa na YouTube to je pak speciální obřad!

Kde hledáš a objevuješ nové interprety?

Od té doby, co mám malá dvojčata, tak už novou hudbu nehledám a nechám k sobě vše přicházet. Anebo poslouchám ta kvanta vinylů, která mám nasbíraná za léta před dětmi. A sem tam si také něco koupím u kamaráda Kuby v Café Time Music v Českém muzeu hudby.

Jaká je tvá oblíbená hudební dekáda?

Od 50. let po současnost.

A filmový muzikál, který tě nikdy nepřestane bavit?

Můj život.

Jaký klip rozhodně musíme vidět?

Nedokážu vybrat jen jeden… Určitě Pass This On od The Knife, Punks In The Beerlight od The Silver Jews, Knife od Grizzly Bear, Afterlife od Arcade Fire, Can’t Tell Me Nothing with Zach Galifianakis – Screwed and Chopped, At the Bottom of Everything od Bright Eyes a samozřejmě Sabotage od Beastie Boys!!!

Na jaké koncerty ráda vzpomínáš? A jaký by sis přála navštívit?

Nick Cave v O2 areně, Liars v Roxy, Smog na Creepy Teepee, Bonnie Prince Billy v Lucerně, Final Fantasy v Berlíně, Fucked Up v Londýně, Chain & The Gang v Kině Pilotů… A mnoho dalších! Velký zážitek byla také opera Kráska a zvíře od Philipa Glasse v Národním divadle. Moc bych si přála slyšet Wagnera na Hudebních slavnostech v Bayreuthu a operu v Met v New Yorku.

Máš vzpomínku z dětství spojenou s hudbu?

Mikulášská diskotéka v roce 87 kam přišel Sagvan Tofi. To byl velkej dětskej zážitek! :)

Napadá tě písnička, která v tobě evokuje jaro?

Nemůžu říct, spíš hudba obecně ve mně vzbuzuje dobrou náladu, jakou jaro přináší.

Jaká je tvá největší hudební guilty pleasure?

Thriller od Michaela Jacksona a Purple Rain od Prince na plný pecky v autě s dětma.

Jaké jsou tvé nejoblíbenější žánry, hudebníci, písničky…?

Nemám nic nejoblíbenějšího, vnímám hudbu spíše pocitově, různé žánry se vážou k různým situacím a emocím. Miluju například Peach Plum Pear od Joanny Newsom, Cursed Sleep od Bonnie Prince Billy a Dress Sexy At My Funeral od Smog. No a tady je pár dalších věcí, které jsou jako soundtrack mého života…

Lazy Eye a Katarzia

kkuldova@gmail.com