Home / Life & style  / Beauty  / Kosmetický normcore

Kosmetický normcore

Proč nemá smysl používat dekorativní kosmetiku, ale pečující ano?

Linky a rtěnky jsou skvělé, stejně jako rozjasňovače a tvářenky. Samozřejmě, někdy děkujeme, že jsme se narodili do éry krycích make-upů a korektrů. Nepřestávejte se tedy líčit, pokud chcete. Momentálně je ale největším trendem vypadat tak, že žádnou stopu make-upu na tváři nemáte. Kosmetický normcore.

Alicia Keys se odmítá líčit, stejně jako kanadská hudebnice Alessia Kara. Z lokálních influencerek nás napadá třeba Bjukitchen, alias Bára Karpíšková,  Zuzka Gašparovičová nebo Rozi Zacharov. Leandra Medine z webu Men Repeller se nechce líčit, protože je líná.

Podle online magazínu The Cut, který spadá pod New York Magazine, je „no make-up“ přístup pokrytecký, protože po vás vyžaduje, abyste se o pleť starali a pořizovali si drahé produkty. Že musíte vypadat skvěle, aniž byste dali najevo, že se snažíte. Protože ti, kdo mají viditelné úpravy zevnějšku, jsou určitě horšími lidmi. Alespoň to si myslí respondenti v této studii.

Na požadavek nereálné dokonalosti dnes reagujeme někdy tím, že hodíme péči o sebe na salám. Je to každého svobodná volba. Ale aplikace všech těch „mastí“  být terapeutická a příjemná záležitost. Zkrášlující a čistící rituály, kterými začínáte a končíte den, zná lidstvo už od starověku.

Do editorialu od fotografky Kingy jsme zařadili produkty, které jsou pro nás osvědčenými pomocníky a naše těla i mysl jsou díky nim spokojenější.

100% přírodní krém s výtažky kukuřice, moringy, aloe a zeleného čaje. Krém obsahuje pouze přírodní konzervační látky a UV filtry přírodního původu. , Pur Enviroment, Mary Cohr,1949 Kč

Multifunkční elixír mládí s obsahem 24 vysoce aktivních složek rostlinného původu má silný antioxidační, hojivý a regenerační účinek, díky čemuž viditelně redukuje známky stárnutí. Complexe de Fleur, Infiore, prodává Ingredients za 4250 Kč.

Krémový kondicionér, namíchaný speciálně pro vlasy bez života, za použití přírodních cukrů a vzácných olejů a rostlinných výtažků z amazonského deštného pralesa. Hydratation Conditioner, Rahua, prodává Ingredients za 1000 Kč.

Pleťový olej s vůní azalky má v základu lehký mandlový olej, doplněný o anti-aging arganový olej, a olej z meruňkových jadérek pro výživu a projasnění. S ručně sbíranými poupaty pivoňky. Miluji, JAGAIA, 750 Kč

 

Směs rostlinných a květinových olejů z amazonského deštného pralesa, které dominuje exotická vůně gardénie, vlasy hydratuje a vyživuje, dodává jim lesk, předchází jejich krepatění a třepení konečků. Legendary Amazon Oil, Rahua, 1150 Kč.

Olej pro dehydrovanou a suchou pleť s obsahem růže, mandlového, ořechového a pupalkového oleje. Rose Aromatic Care, Darphin, 1290 Kč

Pleťový olej nejen pokožku zklidní, ale také se hodí pro odstranění make-upu. Mandlový pleťový olej, Weleda, 399 Kč. Jemný neparfémovaný denní i noční krém je vhodný pro přecitlivělou pokožku. Základem přípravku je čistý mandlový olej v bio kvalitě. Mandlový pleťový krém, Weleda, 389 Kč.

foto: Kinga

anit@fashionbook.cz