Home / Life & style  / Art & Books  / Proč byste si měla koupit knížku In Paris od Jeanne Damas

Proč byste si měla koupit knížku In Paris od Jeanne Damas

Paříž očima ženy, která je teď považována za ztělesnění pověstného šarmu tohoto města.

Současná ikona nenuceně cool francouzského stylu Jeanne Damas má už milion followerů na Instagramu, vlastní úspěšnou módní značku Rouje a bylo jen otázkou času, kdy po vzoru ostatních fashion influencerek vydá svou knihu. Tu vytvořila společně s kamarádkou, novinářkou Lauren Bastide. Jaká je knížka s krásnou obálkou uvnitř? A stojí za to si ji pořídit?

Je ódou na Paříž

Město lásky skýtající nekonečné množství zákoutí ideálních pro zamilované páry. Město, v jehož nočních klubech nebo na improvizovaných domácích večírcích protančíte noc. Město, v němž najdete stovky utajených galerií, obrazáren a knihoven, které potěší i největšího kulturního snoba. Město, které je rájem milovníků vintage nákupů. Tak vidí svou Paříž ženy, které v ní skutečně žijí.  Jistě, je plná velkých klišé, kterým se můžete smát, pokud jim ale chcete podlehnout, tipy na nej místa od pravých Pařížanek v téhle knížce vám to jen usnadní.

Je o inspirativních ženách.

Zoé je filmařka, fotografka a novodobá nomádka, co žije v eklekticky zařízeném bytě plném suvěnýrů z cest u bulváru Saint Germain. Noemi má domov poblíž cool lokality Canal Saint-Martin, je maminkou tříměsíční Gigi, kterou ještě kojí, přesto se nevzdala milovaných cigaret. Charlotte z Village Popincourt je se svými milostnými peripetiemi pařížskou Carrie Bradshaw. Kniha vám bez příkras představí dvacet reálných Pařížanek, prostředí, ve kterém žijí, jejich příběhy i pověstné savoir vivre.

Je plná krásných fotek

Analogové, polaroidové, rozostřené, mírně zrnité, s vintage atmosférou…Pokud se vám líbí instagram Jeanne Damas, budete vizuálním pojetím In Paris nadšená. Jeanne je autorkou všech fotografií, které vznikaly během deseti let. Rozhodně si nelámala hlavu s tím, aby byly všechny pořízené v jednotném stylu – oslavují krásu nedokonalosti, jako fotografka sama.

Jestli už doma máte Jak se stát Pařížankou, ať žijete kdekoli od Anne Berest a Caroline de Maigret nebo Love, Style, Life od Garance Doré a ptáte, zda má smysl si další knížku v podobném duchu koupit, já říkám rozhodně ANO! Jen se musíte spokojit s francouzskou nebo anglickou verzí. V češtině zatím nevyšla a je otázkou, jestli se překladu dočkáme.

foto: @aparisavecamour

sindlarova.lucie@gmail.com