Home / Life & style  / Beauty  / 5 věcí, které v kosmetice odkoukat od Jeanne Damas

5 věcí, které v kosmetice odkoukat od Jeanne Damas

Péče, která se vyplatí, jednoduché líčení a minimální čas v koupelně. Voilà!

Francouzská it-girl nás baví i po několika letech největšího hypu. Její styl oblékání i líčení je nadčasový, můžete se jím snadno inspirovat a sluší všem.

1. Používat SPF 50 celoročně

Je to mantra, každý ji pořád opakuje, ale ruku na srdce, kdo z nás to opravdu dodržuje? Nicméně, je to nutnost, pokud nechceme skončit s předčasnými vráskami, pigmentovými skvrnami nebo něčím horším. Krém na opalování na obličej nanášejte po denním krému a s ničím nemíchejte (například s make-upem nebo bází).

Opalovací krém na obličej s účelem každodenní použití, SPF 50, Supergoop!, prodává parfumerie Sephora za 280 Kč

Opalovací krém na obličej s anti-agingovými účinky, SPF 50, Avéne, 540 Kč

2. Obočí zvýraznit jen gelem

Samozřejmě, že záleží na tom, jaké má vaše obočí tvar, barvu, atd. Ale ideální je si ho nechat profesionálně upravit, případně obarvit, a pak už jen denně používat gel. Je přirozenější než tužka, snadněji se aplikuje.

Gel na obočí, M.A.C., 540 Kč

3. Jemné vlasy zachrání suchý šampon

Jeanne přiznává, že příroda ji neobdařila zrovna záplavou vlasů. I tak ale její účes vypadá vždy chic. Po čerstvě umyté vysušené vlasy totiž použije ještě suchý šampon. Ten pak používá mezi jednolitvým mytím každý den.

Suchý šampon s ovesným mlékem, Klorane, 270 Kč

4. Nanášet rudou rtěnku prsty

Pokud chcete, aby rudá na rtech vypadala přirozeně, naneste ji konečkami prstů. Jemně vklepejte do středu, pak pokračujte.

Rtěnka, Matte Lipstick, M.A.C., odstín Dangerous, 590 Kč

5. Suchý olej po ranní sprše

I když ráno hodně spěcháte, nezapomeňte se po sprše namazat nějakým hydratačním přípravkem. Příjemný je podle Jeanne Damas suchý olej, který se do pokožky okamžitě vsákne a nezašpiní oblečení. Zanechává také efektní lesk.

Suchý tělový olej, Nuxe, 650 Kč

foto: Instagram, archiv firem

jitka.cechova@seznam.cz