Home / Life & style  / Fashion  / Efektní minimalismus podle Sary Crampton

Efektní minimalismus podle Sary Crampton

Oblékat se jako ona vypadá zdánlivě jednoduše. Modré, rovně střižené džíny s vysokým pasem, bílá košile pánského střihu, nějaký decentní, ale zajímavý doplněk. Připočtěte make-up, který působí neexistujícím dojmem a rovně střižené mikádo. Nic složitého,

Oblékat se jako ona vypadá zdánlivě jednoduše. Modré, rovně střižené džíny s vysokým pasem, bílá košile pánského střihu, nějaký decentní, ale zajímavý doplněk. Připočtěte make-up, který působí neexistujícím dojmem a rovně střižené mikádo. Nic složitého, můžeme si říct. Ale právě takový styl dá nejvíc práce. 

Vypadat jako Sara ze Sydney, která se z fashion bloggerky vypracovala do podnikatelky s módou, chtějí ženy v Paříži i v New Yorku. Ona sama tvrdí, že je to effortless, ale nic není vzdálenějšího pravdě. Sehnat perfektně padnoucí džíny a najít pro svůj obličej takový účes, že stačí si pouze umýt vlasy a nijak je neupravovat, je sakra dřina. Nebýt „jako někdo“, a přitom nenosit nic výrazného, dá práci. Díky ženám jako Sara je ale v módě pohodlí a nadčasovost.

V rozhovoru pro Atelier Doré přiznala, že nejvíc si cení vintage džínů, které perfektně padnou a Chanel kabelky.

Kde sehant podobné kousky jako nosí Sara?

Džíny Levi’s 501 a další retro modely mají online obchody s vintage módou jako WinWinLove nebo Cosmic Kids.

Nebo se stejně jako my zamilujete do nového modelu Levi’s Ribcage.  Mají nejvyšší pas ze všech levisek, které kdy byly –téměř 31cm. Vychází z původních pětsetjedniček, nosí se alespoň o číslo větší, s páskem. K dostání jsou s rovnými nohavicemi nebo v širší variantě se sámky v pase.

Bílou košili kupujte  oversized, pokud v řetězci, tak v pánském oddělení. Věky vydrží ta z Gantu, ale dobrou zkušenost máme i s Arket a samozřejmě COS. Zajímavé, vrstvené bílé košile se dají najít na ASOS, když budete mít štěstí, tak je někdo vyprodává i na Vinted.

Kožené baleríny s malým podpatkem, které Sara nosí, jsou už delší dobu best-sellerem na Everlane, ale opět se podobný model, který se dá nosit od rána do večera, dá najít v COS, ale i Reserved.

Kosmetika

Základem tohoto „no make-up“ líčení je intenzivní péče o pleť. Sara používá nejen hydratující, ale také rozjasňující masky.

Také používá šípkový olej na pleť a jednou týdně si udělá peeling na celé tělo z kávy a kokosu.

Na rty příliš výrazné rtěnky nepoužívá, stačí jen jemně tónovaný balzám s leskem.

Balzám Lip Glow, Dior Addict, odstín Lilac

Oblíbený parfém Sary je Le Labo Santal The Noire 29.

50 ml za 4200 Kč, prodává Ingredietns

foto: Harper and Harley, archiv firem

anit@fashionbook.cz