Home / Life & style  / Fashion  / Carolyn Bessette je i 20 let po smrti módní múzou

Carolyn Bessette je i 20 let po smrti módní múzou

Jejich cesty se střetly jednoho newyorského rána. Pokud budete chodit běhat, je možné potkat svou osudovou lásku. Doslova.

Byla to prý láska na první pohled. John F. Kennedy junior a Carolyn Bessette. Píaristka od Calvina Kleina, kterou ostatní obdivovali pro její jednoduchý, klasický a minimalistický módní styl, nahradila po boku syna bývalého prezidenta Sarah Jessicu Parker nebo Madonnu. Randili spolu čtyři roky, pak se tajně vzali. Kdyby se současné nevěsty víc inspirovaly Carolyninými svatebními šaty od Narciso Rodrigueze, mohly by svatební půjčovny dortů zavřít.

Carolyn se u Kleina přezdívalo The Look“: její módní volby odrážely totiž osobnost. Introvertní, ale zároveň s citem pro drama. Nesnášela mediální tlak, který jí katapultoval do pozice „ té manželky od Kennedyho“, kolovaly zvěsti o její závislosti na kokainu. Než se stihly naplnit prognózy bulváru o rozvodu, nebo by všechno dopadlo ještě jinak, Carolyn i John F. junior zahynuli při havárii soukromého letadla 16. července 1999.

Když přemýšlíte o tom, která dekáda minulého století byla z hlediska módy nejpovedenější, devadesátá léta vás asi hned nenapadnou. Ale stačí se podívat na šatník Carolyn a vezmete je na milost: kdo by nechtěl být tak jednoduchým způsobem neustále elegantní?

Myslí si to také uživatele sociálních sítí, na Instagramu vznikl před čtyřmi lety účet @carolynbessette, který založil Jack Sehnert, návrhář kabelek a obuvi u Steva Maddena.

Ačkoliv si všichni můžeme pořídit oversized pánskou košili, pouzdrovou sukni, pokud taková jednoduchost nekoresponduje s vaším charakterem, nikdy to nebude fungovat.

Kde sehnat oblečení ve stylu Carolyn Bessette

foto: Instagram

anit@fashionbook.cz