Home / Life & style  / Fashion  / Streetstyle na pražském fashion weeku: Chybí u nás nositelná inspirace

Streetstyle na pražském fashion weeku: Chybí u nás nositelná inspirace

Na Mercedes-Benz Prague Fashion Week se těším nejen kvůli samotným přehlídkám, ale vždycky zvědavě čekám, co si oblečou jeho návštěvníci.

Zatímco streetstyle fotky třeba z kodaňského týdne módy plní mou instagramovou záložku “Uloženo” desítkami outfitů, které bych nejradši ihned vyzkoušela, v Praze bych se pro oblékání v běžném životě inspirovala jen několika.

Někdo by mohl namítnout, že následování trendů je popřením osobitosti a nerespektováním stále žádanějšího udržitelného přístupu k módě, já si ale myslím, že oděvy publika největšího fashion svátku by o nich měly alespoň vypovídat. Z pražského streetstylu je však lze vysledovat jen velmi těžko, protože ten se poslední sezóny příliš nemění. Otázkou zůstává, zda to něco vypovídá i o českém stylu jako takovém.

Šílené kreace

Sexy kreace

Logo kreace

Nechci říct, že aktuální fashion week nositelnou inspiraci nenabízí vůbec. Jen mi tu chybí víc kombinací, ze kterých nečiší touha provokovat nebo být vyfocen. Víc stylingů, které jsou vkusné, jednoduché a přitom nápadité. Víc outfitů, které kombinují high street s high-end kousky nebo těch, které si hrají s trendy i vintage módou zároveň.

 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

@mbpfw #day1 @celine @bottegaveneta

Příspěvek sdílený I V A N A M E N T L O V A (@ivanamentlova),

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

➰ @mbpfw #day2

Příspěvek sdílený E V A D U B O V I C K A (@evadubovicka),

Jsem ale optimista, takže se už teď těším, kam se pražský streetstyle posune příští rok!

foto: Lucie Kratochvílová, Instagram

sindlarova.lucie@gmail.com