Home / Life & style  / Fashion  / Stáří jako vyšitý

Stáří jako vyšitý

Budete mít stáří jako vyšitý? A co vaši blízcí senioři, líbilo by se jim takové tričko?

Kolik halloweenských party jste se stihli zúčastnit nebo je teprve máte v plánu? Možná na vás padá intenzivní atmosféra krátkých dnů a spadaného listí, mlhy a pocitu, že všechno příliš rychle utíká. A je to pravda, čím jsme starší, tím čas ubíhá subjektivně rychleji.

Halloween je příjemně strašidelný, komiksový, ale zároveň nás místo k přemítání o smrti přesune do víru zábavy, více či méně povedených hororů a převleků celebrit. Dušičky, které mají sloužit jako památka zesnulých, možná představují návštěvu rodinného hrobu, ale z kontemplace o konečnosti života se nestane nic většího. Žádné činy.

Proč se nestarat o své prarodiče, dokud jsou naživu? Jak často jim voláte a navštěvujete je? Také se přistihnete, že s nimi nemluvíte stejně jako se svými vrstevníky? Co je důvodem, že většina z nás nevěnuje svým blízkým seniorům dostatek času? Je to pocit, že by nám nerozuměli? Nevíme, jak spolu trávit čas?

Ale stáří není bariéra, kvůli které si nutně přestaneme rozumět. Pokročilý věk vyžaduje od okolí větší trpělivost, někdy komunikace není snadná. Občas nepoznáváte člověka, se kterým jste strávili celé dětství. Ale jedno je jisté, stáří se týká nás všech. Tedy pokud budeme mít štěstí.

Během focení s organizací Elpida, která seniorům pomáhá stát se sebevědomou součástí společnosti, jsme se setkali ve vícegeneračním týmu. Od třicátníků po téměř osmdesátníky.

Módní focení jsou často nejen kreativní a fyzicky náročný proces, ale taky občas máte pocit, že se zabýváte něčím pomíjivým, zoufale povrchním, i když krásným. Tady bylo ale vše jinak: zpěvačky a zpěváci ze sboru Elpida si užívali pózování, my zase jejich náladu a otevřenost, chuť zkoušet nové.

Všem přejeme, aby jejich stáří bylo jako vyšitý. 

Foto: Igor Zacharov

Styling: Anit

Make-up: Kristina Ptáčková Králová

Trička Old’s Cool  jsme fotili v prostoru divadla Venuše ve Švehlovce

Poděkování H&M, COS a LEEDA za zapůjčení oblečení na focení.

anit@fashionbook.cz