Home / Life & style  / Beauty  / Glossier v Londýně: Stojí ten hype za to?

Glossier v Londýně: Stojí ten hype za to?

Máte šanci to ještě stihnout, butik bude otevřen do 9. února 2020.

Fronta připomíná nechvalné časy socialismu. Místo kýžených banánů nebo toaletního papíru se ale před londýnským pop-upem značky Glossier čeká na rozjasňovače, séra i první kolekci oblečení GlossiWEAR. Pamatujete na šílenství, které se odehrávalo v obchodech H&M, když v letech minulých uváděli spolupráci s věhlasnými designérskými domy? Tak tohle se teď odehrává v samém srdci Covent Garden, na adrese Floral St. 13.

Glossier je specifický fenomén mezi současnými kosmetickými značkami. Absolutní love brand mileniálů. Někteří zašli ve své vášni pro jednoduché logo a firemní růžovou tak daleko, že ve stylu obchodů předělávají své byty.

Už tři roky po sobě se čistě americká značka rozhodla uspořádat pop-up v Londýně, tentokrát se jedná o její nejpropracovanější a největší showroom. Instalace připomíná svět Alenky v říši divů i pohádku o všehoschopné chůvě Mary Poppins. S minimalismem tu nepochodíte, protože každý milimetr je zde ozdoben. Kromě čtyř místností je tu ještě jedna tajemná, která je určena pro focení na Instagram.

 

Zkoušejte, co hrdlo ráčí

Do Evropy dováží Glossier své produkty velmi omezeně: kromě Británie, Irska a Francie má to štěstí ještě Dánsko a Švédsko. Získat přípravek s jednoduchým černým logem tedy znamená ukázat status: „Mám něco, co není dostupné všem“. Londýnský pop-up vám nabízí vyzkoušet všechno: jednorázové aplikátory vybízí k vyzkoušení lesky na rty a stíny, jsou tu i kartáčky na jedno použití pro obočí a řasenky.

O co je největší zájem?

Jednoznačně o řadu Glossier Play, která byla zatím představena výhradně online. Na rozdíl od obvykle minimalistických produktů je plná barev a třpytek. Že by se značka chtěla přizpůsobit možné zálibě svých zákazníků v líčení ve stylu seriálu Euforie?

Důraz na detail

Úspěch Glossier je důkazem, že dokonalost tkví v perfektních detailech. Například, pouze v londýnskem pop-upu si můžete za 20 liber pořídit růžový deštník, z něhož čtvrtina putuje na účet organizace Young Women’s Trust. Ta pomáhá ženám s kariérou a bojuje s předsudky mezi pohlavími a nerovností. Prodavači v pop-upu mají také odznáčky, na kterých je napsáno: she/her, he/him nebo they/them. Podle toho se můžete zařídit, jak dotyčného oslovovat.

foto: Glossier, Instagram

 

 

anit@fashionbook.cz